| Nelu_2117 a întrebat:

Iubesc foarte tare o fata mai mica de cit mine cu 3 ani, la fel imi zice ca si dinsa ma iubeste dar nu prea se observa asta, adica imi arata prin vorbe, fapte etc. ca nu ma iubeste dar suntem de mult timp impreuna si nu stiu ce sa cred, cea ce vad sau cea ce imi zice dinsa. Va rog mult, vreau un sfat ce saf cu dinsa ca in ultimu timp nu vad seriozitate din partea ei si sufar mult din cauza ei ca ma face sa sufar. Ms mult. Nelu-18 ani

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca ea e micuta, nu poti sa-i ceri sa te iubeasca, ea nu stie nici ce inseamna asta.Cand iti spune ca te iubeste, pentru ea inseamna ca ii placi.Tu suferi pentru ca o privesti ca pe o persoana de varsta ta, in timp ce ea e doar un copil.Ce sa faci? Un singur lucru.Fa-o sa rada.Nu stiu cum vei reusi,dar daca rade cand e cu tine, va cauta mereu compania ta, mai ales ca te si place.Nu-i vorbi prea des despre dragoste si sentimente, nu poate intelege deocamdata.Ai rabdare cu ea si, nu uita, rasul deschide inima omului.Si tu, inima ei o vrei.Mult noroc.

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Maturitatea in iubire incepe de pe la 18 ani! Pentru ea se confunda cu tachinarea si nu este rau. Daca o iubesti cu adevarat o intelegi, o astepti si o inveti de bine.Cu timpul va realiza ca ii esti mai mult decat un prieten.

| Virkno a răspuns:

Frate dc *** ai gura du-te la ia si spune-i ce ai pe suflet daca e fata desteapta va intelege.

| vera_5828 a răspuns:

Las-o sa mai creasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E inca un copil care, probabil, se va maturiza linga tine.Acorda intelegere iar cind mai vorbeste mult despre dragostea ei pentru tine spune-i ca-i mult mai relevant un sarut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna impreuna pentru tine si cuma adica prin vorbe si fapte? daca ti-ai dat seama de chestia asta primeste-o ca amica sau ca o sora mai mica, nu poti sa impui nimanui dragoste cu forta, asta daca nu te maninca pielea si vrei sa treci pe la vreo institutie corectionala unde intrii baiat si iesi fetita