| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc mult mult mult...de tot o persoana dar are pe cineva ...nu stiu ce sa fac... un sfat... ceva pls

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti astepta putin sa vezi cum stau apele in relatia lui, pe urma sa incerci tu ori un prieten/prietena comuna sa aduca in discutie persoana ta, si vezi ce crede el despre tine. Daca relatia dintre ei e stabila, gasesteti pe altcineva.Nu are rost sa te bagi peste ei sa devii "diferita". Iubirea nu se rezuma la cineva "ocupat".

8 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Nu cred ca este iubire ceea ce simti tu, este mai mult un fel de dorinta, nu poti iubi o persoana pe care nu o cunosti in detaliu.

mlm
| mlm a răspuns:

Daca are pe cineva nu mai insista, doar in cazul cand s-ar desparti tu poti interveni dar pana atunci stai linistita pe picioarele tale, nu merita sa faci asta, punete si tu in locul celeilalte fete sa vezi cum ar fi!

| amada745 a răspuns:

Daca are pe cineva atunci logic ca tu nu mai ai ce face. Daca macar ar fi simtit ceva pentru. tine azi ati fi fost impreuna, in schimb el se simte bine cu alta iar tu suferi din dragoste.Crezi ca merita?

| sirioga a răspuns:

Lasal in pace

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti cladi fericirea pe nefericirea altuia si nici bucuria oe suferinta lui, va fi din start sortita esecului.Gaseste pe cineva liber.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt la fel...pana acum am zis sa lupt pentru ceea ce-mi doresc dar nu stiu cat o sa mai continui chestia asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In nici un caz nu te poti baga intre ei doi.totusi sunt o pereche...nici tie nu ti-ar place sa il cuceresti si apoi sa vina alta sa ti-l sufle. daca nu sunt fericiti impreuna cu siguranta se vor desparti si tu il vei putea cuceri. daca este cu acea persoana inseamna ca simte ceva pentru ea.nu trebuie sa suferi pentru iubiri imposibile...cu totii avem rostul nostru in lume iar tu nu trebuie sa te blochezi aici.gandeste-te ca:"ce ti-e scris in frunte ti-e pus"si daca el o va lasa pe ea pentru tine, va veni vremea cand si pe tine te va lasa pentru alta, caci roata se intoarce...

| andreimircea a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti, ori ii spui in fata acest lucru ori ii transmiti aceasta prin alte persoane(va crede ca esti timida).