| wefweiofhewgewiopgjewogwe a întrebat:

Iubirea adolescentină, pură şi magică, acest sentiment deosebit, foarte greu de definit şi explicat, voi cum definiţi această " iubire adolescentină "?

8 răspunsuri:
| AdElA96 a răspuns:

O mica nebunie a adolescentei, insa apare si o problema deoarece prima iubire nu se uita niciodata si prima iubire este in adolescenta. Insa orice ar fi acele clipe alaturi de persoana iubita sunt cele mai frumoase in special in perioada adolescentei.

| crysyone a răspuns:

Iubirea este un sentiment fara definite iar in adolescenta e cea maai pura iubire farmecul primului sarut si privirele magice totul se schimba cand iubesti dar iubira fara suferinta nu merge deci iubirea ne invata si ne arta tot ce exista mai frumos si mai urat pe luumea asta si ne arta prieteni si dusmanii

| Crisu a răspuns:

Iubirea adolescentina? E un moment nebunesc in care toti vrem sa avem un partener pentru ca asa e peste tot. In adolescenta apare primul iubit... si al 2-lea si al 3-lea, asta pentru ca adolescenta este cea mai frumoasa perioada a vietii, cand ai timp sa faci orice. happy

| monyk a răspuns:

Buna,intr-adevar,iubirea adolescentina e pura si magica, e ceva de neuitat.
Dar de multe ori se intampla ca aceasta iubire sa nu o poti uita niciodata si multe persoane ajung sa iubeasca toata viata acea persoana.
Uite, eu de la 13 ani m-am indragostit de un baiat, el avand 18. Erau asa primii fiori,fluturasi in stomac,ceva nou pentru mine, prima oara cand ma indragostesc, apoi prima oara cand iubesc.Era absolut fantastic sentimentul,ma gandeam intr-una la el,inima imi batea foarte tare cand il vedeam.
Ma gandeam ca poate e ceva trecator, asa prima data cand ma indragostesc, trece si gata.Insa nu a fost asa, cum a trecut timpul eu tot mai tare il iubeam si il doream. Iubirea mea nu s-a schimbat pentru el nici acum ca am aproape 18 ani.
SI suntem impreuna ...de 2 ani. Oricum si daca ma voi desparti de el va ramane marcat in inima mea pentru totdeauna,primul meu iubit,primul din viata mea,primul care m-a facut sa iubesc,m-a invatat cum e sa iubesti si sa fi iubita.
Si totusi acum iubirea e alta,mai matura, mai diferita, dar creste pe zi ce trece...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca pe o artificie din ultima zi a anului.
Dureaza putin, incepe foarte puternic cu tot felul de luminite si explozii si se epuizeaza repede.
Aceasta e viziunea mea, strict viziunea mea.

| Buttercup30 a răspuns:

Sufeeeri

| NickiMinaj a răspuns:

Plictisitor subiect, sa mor.

| Picasso a răspuns:

Lectie big grin