| anonim_4396 a întrebat:

Iubita mea mereu imi spune ca mă iubește enorm dar eu nu pot sa ii spun la fel pentru ca nu simt așa. As vrea sa mă despart de ea dar nu vreau sa o fac sa sufere sub nici o formă pentru ca nu merita ea e chiar prea bună pentru mine. Cum sa ii spun sau ce sa fac?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Orice i-ai spune, o vei rani, fii sigur!
Pentru ea, tu esti cea mai importanta persoana si tot sufletul ei, orice indepartare a ta, o va face sa sufere.
Pe de alta parte, sa continui, din moment ce tu nu simti in acelasi fel cu ea, e nedrept pentru amandoi, trebuie sa-i spui adevarul.
Nu stiu ce cuvinte vei folosi, dar n-o minti, spune-i adevarul, sigur doare, dar e unul singur!

| lolly a răspuns:

DOAMNE nu stii sa apreciezi ce ai langa tine! Daca te iubeste, de ce vrei sa te desparti de ea? Convoci diferite motive penale/banale cum sa le spun.Detest baietii ca voi! Daca o biata fiinta va iubeste, de ce vreti sa-i dati "papucii"? De ce merita sa sufere? Pentru ca iubeste ar trebui sa fie rasplatita. O sa vezi cand o sa dai de o parasuta cum o sa cauti iubire si atentie, nu o sa mai fie nimeni care sa-ti spuna ca te iubeste, si caruia sa-i pese de tine.

| underground05 a răspuns:

Continuand relatia fara ca tu sa o iubesti, e cea mai mare prostie... oricum v. a suferi, dar pune totul in balanta, ce pierzi si ce castigi, cum e mai bine pentru tine si cum e mai bine pentru ea, stand langa ea fara ca tu sa o iubesti suferi tu in acelasi timp crede.ma ca si ea pentru ca daca nu. ti spune nu inseamna ca nu simte ca nu ai aceleasi sentimente fata de ea. daca te desparti de ea intr. un mod cat mai frumos, v. a suferi ea un timp, dar dupa va gasi un alt baiat care sa o faca fericita... ce rost are o relatie daca tu sau ea nu sunteti fericiti.Fiecare are dreptul sa.si aleaga fericirea, iar ea acum crede.ma ca nu e fericita, sper ca ai inteles ce am vrut sa zic, nu pot sa zic decat bafta

| foxsilver a răspuns:

Nu pari a fi lipsit de sentimente fata de ea.Altfel,nu te-ar fi framantat aceasta problema.Mai mult, spui ca este prea buna pentru tine.Probabil ca nu ti-ai dat seama de acest lucru inca de la inceputul relatiei voastre, dar ai descoperit pe parcurs, ceea ce nu e rau deloc. Iar tu nu vrei sa te schimbi si sa devii la fel de bun ca si ea?
Tu ce fel de om vrei langa tine? Bun sau rau? Ti-ai pus aceasta intrebare?
Toti oamenii doresc, daca nu iubire, cel putin bunatate si respect din partea celor din jurul lor.

| cinenuvedenustie a răspuns:

Te contrazici singur baiete!

| ℓσνє a răspuns:

Doamne! N`am auzit in viata mea, un baiat sa spuna ca fata e prea buna pentru el. Mda. Oricum, orice ai face o vei rani. Pt ca odata, intr-un fel tot va trebui sa va despartiti si tot o vei rani! Si, decat sa astepti sa treaca timpul ori ii spui acum, ori, daca esti convins ca nu tii la ea deloc, chiar daca din ce ai scris se cam da seama ca un pic macar ai sentimente deoarece nu vrei sa sufere. Si eu am fost in aceeasi situatie, sunt fata, si acel baiat mi-a cerut prietenia, desi eu eram foarte jenata cand imi spui ca ma iubeste mult, pentru ca nu simteam nimic. Si intr-o zi i-am spus, a suferit foarte mult, dar am trecut peste amandoi, si acum suntem buni amici! Incearca si tu, si sigur va fi bine!winking Bafta! happybatting eyelashes

| ElDictator a răspuns:

Invit-o undeva si incearca sa-i explici, cu cuvintele tale ce ne-ai spus si noua aici.
Dar asta daca esti 100% convins ca nu tii la ea si nici nu te atrage dpdv fizic (cand chimia dintre voi este 0)
De suferit oricum va suferi, din pacate

| DDaNyyy a răspuns:

Sincer..pentru binele tau si al iei trebui sai sp adevarul chiar daca e dureros mai tarziu va fi prea tarziu nu degeaba sa inventat proverbul de ce tie frica nu scapi. poate se potriveste putin in situatia asta...

| nyknyk a răspuns:

Sfaturi nu pot sa iti dau.si eu imi iubesc enorm de mult prietenul si simt ca elnu are aceleasi sentimente.sufar enorm ies de multe ori si il astept sa vina dar el nu vine. ce pot sa iti spun e,*apreciaza ceea ce ai pana nu pierzi ca atunci va fi prea tarziu*viata e nedreapta uneori