| anonim_4396 a întrebat:

Iubitei mele I se pare ok sa imi dea cate o palma din cand in cand, mai in gluma mai in serios, ca o rasfatata. Pe mine ma enerveaza cumplit si ma uit urat, iar ea rade de fiecare data. Cum naiba sa-i zic ca urasc chestia asta fara sa par un  papagal in fata ei?

30 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, mi se pare ingrozitor fiindca este un abuz fizic si o umilinta maxima. Eu sunt femeie dar n-as indrazni niciodata sa dau in partenerul meu, fiindca il respect si stiu cum m-as simti eu daca ar da in mine.
Metodele mele de a o potoli sunt foarte radicale, tu ia ce e mai bun in ele:
1. daca o femeie ar intra aici si ar spune iubitul/sotul meu ma pocneste din cand in cand, toata comunitatea ar sari cu gura: paraseste-l pe nenorocit, nu te merita. Eu nu fac discriminari, ce daca esti barbat: esti agresat, paraseste agresoarea.
2. Daca nu vrei, eu as ameninta-o cu politia si chiar as chema politia. Crede-ma, nu te faci de ras, e dreptul tau sa raportezi abuzurile si agresiunile.
3. Alta metoda bine-meritata: eu i-as intoarce si ei o palma. Mai in gluma mai in serios sa o simta. Sa simta si ea umilinta prin care te face pe tine sa treci. Sa simta si ea cum e sa fii victima rasfatului cuiva transformat in violenta. Si daca ar comenta, as rade si eu si as spune: iubito, acum inteleg ce placut e si de ce faceai asa pana acum. Iarta-ma ca nu am participat mai repede, de-acum asa facem: de cate ori vrem folosim nediscriminatoriu aceasta metoda. Cred ca ar vindeca-o.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mya, eu am o intrebare pentru tine: daca pe tine te-ar pocni iubitul, prietenul, sotul si ai cere aici ajutor si eu m-as tavali pe jos de ras si as zice ca e si el rasfatat, ar fi ok?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da-i si tu ei una si spune-i ca e o gluma
laughinglaughinglaughinglaughinglaughing

| Mya a răspuns:

Cel mai tare sfat brigaela:"sa chemi politia" rolling on the floor) doamne! A specificat baiatul "ca o rasfatata", e evident ca e o joaca...Eu zic sa o dai in judecata! laughing Pe bune acum, ar trebui sa'i spui ca nu'i gusti gluma asta, din contra, ca te deranjeaza foarte mult si incearca sa ii spui avand o atitudine foarte serioasa, asta ca sa te ia in seama! Si daca nu tine...(nu credeam ca am sa zic asta vreodata, dar...)dai si tu una, dar sa simta! laughing Asta sigur o sa o invete minte!hee hee

| Mya a răspuns:

@Brigaela, normal ca nu sunt de acord cu violenta, doar ca in cazul asta, nu cred ca este nevoie de politie! Este o simpla joaca intre doi indragostiti, o gluma proasta, atata tot! Nici vorba de "pocneala", in adevaratul sens al cuvantului! tongue

| Encore a răspuns:

Tragei ma un capac de ameteste o si sa vezi ca nu mai face data viitoare laughing, asa imi face si a mea x(...

| Ben. a răspuns:

Bro are dreptate.catuse, pozitia "mama iedului "si palme peste "obrajori"!

| alexam a răspuns:

Ii dai si tu una, sa vada cum e, sunt curioasa daca ii va mai scapa mana la fel de repede spre tine, fara sa gandeasca! Dupa cum majoritatea stiti, sunt femeie, dar mi se pare SINCER singura solutie reala! Altfel i se va parea normal ca din 2 in 2 zile sa te,, altoiasca,,

| greg a răspuns:

Invata sa iei atitudine. Tu banuiesc ca respecti ce ei nu-i place. Daca ii arati atitudine nu te va lua de papagal, dimpotriva.

| anonim a răspuns:

Stai linistit nu ii spune nimic si las-o-n pace, caci dupa, nu se stie, poate trece direct la pumni.nu te lua tu dupa toti.rolling on the floor

| ghem a răspuns:

Daca rade, inseamna ca vrea sa diminueze efectul enervarii tale. Poate fata are un zambet frumos sau stie cum sa te calmeze. Poate ca face asta numai sa ti vada reactia. Da i si tu usor o palma peste fund si razi si tuhappy si apoi spune i intr un mod mai placut ca < uite. vezi ...ma deranjaza ca mi dai asa palme, la fel cum te a deranjat pe tine acum> si o sa inteleaga. tarteaza ca o joaca dar cu seriozitate, pentru ca exista riscul ca daca ii zici < stii ce. nu mi mai da palme ca nu sufar> sa inceapa o eventuala cearta. Abordeaza situatia cu calm, si diplomatie si mai ales cu umor. bafta multa!

| smooth a răspuns:

Trebuie sa comunicatii altfel ea nare cum sa stie ce iti face placere si ce nu, spune-i ca nu-ti place ceea ce face si k trebuie sa inceteze sa mai faca.de altfel ea crede ca i este permis mai in gluma mai in serios dar vb k ea serioswinking

| Wtf9000 a răspuns:

Unde iti da maica cu palma? Peste cap? laughing

| maya_4030 a răspuns:

La urmatoarea palma pe care-o-ncasezi original o prinzi de mana si-i spui " cand ai mai dat o data iti rup mana si ti-o fac cadou", sa vedem te crede papagal dupa asa o declaratie de dragoste? happy

| gabrielutzu a răspuns:

Da-i in freza.:laughing

| maiamichel a răspuns:

Sunt de parere ca trebuie sa gasesti un moment in care sa-i spui ca doresti sa stai de vorba serios cu ea.Atunci ii spui problema care te deranjeaza si se rezolva.

| ciupy a răspuns:

Poi bai frate suntem barbati tie frica sai spui ca urasti chestia asta? zii pur si simplu fara teama apoi totul e ok... sa speram asta...

| Alex_9605 a răspuns:

Incearca sa porti o discutie serioasa, pune piciorul in prag ca doar esti barbat, riposteazalaughing

| Cristina_2136 a răspuns:

Inceara sa vorbesti cu ea si sa-i spui ce te deranjeaza

Poti s-o intrebi si tu ce nu-i place la tine.Ar fi mai bine

Trebuie sa inteleaga! happy

Bafta! happy

+ si eu mai faceam cu prietenul meu asa sau "ma suparam pe el" si considera ca e o joaca ii placea tongue mai schimbam si rolurile tongue incearca sa ai si tu o atitudine diferita fata de ea din cand in cand...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti lasi oleaca de barba, zburlesti barba, si te dai cu fixativ pe barba, si pe urma o cicalesti oleaca, incat sa iti dea o palma big grin (glumesc nu ma asculta happy )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E felul ei de a-ti spune ca ii place sa primeasca palmute la fundulet happybatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A doua solutie este sa folosesti privirea de killer, cand iti da o palma, te opresti din ce faci, te uiti la ea fix si te incrunti happy (important e sa nu te bufneasca rasul cand o bufneste si pe ea happy )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu crezi ca deja pozezi in papagal?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ori bro, are dreptate, ori te incearca, pentru a te obisnui. pot sa-ti dau un exemplu de jignire, mai usoara la inceput, si dupa ani il face prost in fata iar el rade tamp, cum facea si inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trage si tu cate un pumn tot asa din rasfat sa vada ca tii la ea. Eventual sa ii cumperi ceva cosmetice sa acopere urmele rasfatului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii zici si u ca o :X:X:X:X:X:X si ii zici ca nu-ti place si ca te enerveaza

| clara a răspuns:

Maaa... fata ti le da din dragoste, sunt sigura. te-ai uitat vreodata la filmul "my sassy girl"? happy
dar daca te deranjeaza foarte tare, cine nu te lasa sa-i zici.

| jara a răspuns:

Da fetelor le place sasi biciueaska sa takineze jertvele lor doar ca femeile pot fi si dresate, Zieo frate cu tupeu si in prima klipa va face o mutrisoara ca de suparata dar cu timpu va intselege. Bafta!

| camy_1020 a răspuns:

Mi se pare ciudathee hee... poooi fa-ti si uh putin curaj si spune-i pur si simplu...sau p ocolite... dar nu stiu daca ai cum...nu cred ca o sa pari un papagal... ii spui pur si simplu kom te simti... spune-i k poate nici ei nu i-ar place s ii se dea cate o palmahee hee

| al3csa a răspuns:

Incerci sa procedezi cum procedeaza si ea. Dar nu rea tare deoarece esti barbat si e mai dureros din partea ta.Asa o sa vada si ea cum este si nu o sa mai repete greselili care le face, lovindu-te