| FLAViЯ a întrebat:

Iubiti viata? pentru ce?

15 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Da, desi a fost un moment cand mi-am dorit sa nu o fi avut, si nu stiu daca o sa fiu iertata vreodata pentru asta.
Mi-am dat seama ca trebuie sa o iubesc, cu bune, cu rele, exact asa cum este ea, sa apreciez ceea ce am, si sa lupt pentru ceea ce vreau. O iubesc, pentru ca imi ofera multe bucurii si in acelasi timp si greutati, pentru a deveni mai puternica. O iubesc pentru ca am niste parintii care ar face totul ca eu sa fiu fericita, care ma iubesc, si ar fi in stare de orice pentru mine. O iubesc pentru ca am alaturi de mine niste fiinte minunate, am prieteni, am 2 nepotei minunati, un frate, am parte de iubirea unui baiat care stie sa ma aprecieze si sa m arespecte. Toate astea sunt datorita lui Dumnezeu, pentru ca exact atunci cand eu credeam ca nimic nu mai are rost, nu mai am pentru ce, pentru cine, El atunci mi-a dat o lectie care acum imi este invatatura de minte, sa imi iubesc viata exact asa cum este ea. Fiecare obstacol este o provocare, care ma intareste, viata insasi este o provocare.

Numai bine!

| nobody_9468 a răspuns:

O iubesc deoarece...trebuie iubita!
Pentru ce? N'am idee, poate pentru ca exista elwinking

Bafta.

| stefangeles a răspuns:

Sigur ca da, prin faptil ca trecand prin viata ai ocazia sa iubesti, sa cunosti, sa vezi, sa inveti, sa stii... etc

Este un dar divin, dc crezi ca umanitata nu si-a dat seama inca cu adevarat de unde vine?

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Da.
1. Pentru ca il iubesc pe Dumnezeu, iar El mi-a dat viata.
2. E singura care imi da sansa de a face atatea lucruri.

Cel mai simplu!
Pup.

| zorialbi a răspuns:

Pentru ca este un dar de la Dumnezeu.

| DeeDee28 a răspuns:

Normal ca iubesc viata...sunt atatea lucruri de facut. Iubesc viata pentru ca am prieteni si ador sa ii imbratisez >big grin

| SnicK a răspuns:

Pentru cu Dumnezeu mi-a dat-o.

| deni_6616 a răspuns:

Pentru ca viata este ceva frumos ce ti-a daruit Dumnezeu si trebui sa ii multumim pentru asta este un lucru minunat.Ma gandesc ca poate treci printr-o perioada mai grea din moment ce ai scris asta dra vei tree peste.Viata este minunata asa cum e ea:*ai rabdare si vei vedea

| kanajambe a răspuns:

Da, pentru ca mi-a dat-o Dumnezeu si pentru ca am o viata linistita! happy

| madalykuka a răspuns:

Da si sti de ce smug pentru ca e unica a doua sigur nu mai primim :angry cel putin in conditiile astea smug )
profita de ea love struck

| dodat a răspuns:

Pentru ca o am, cu bune cu rele... c'est la vie si iubesc tot ce are viata ca e un simplu vierme sau un om, toate sunt creatii extraordinare ale acelei forte pe care eu o numesc Dumnezeu.Parerea mea!

| versavia a răspuns:

Da, pentru familie si pentru copilasul meu. Nu crezi ca merita iubita?

| alexandru90 a răspuns:

Normal. De ce? Pt tot ce mia oferit pana in prezent si cemi va oferii pe viitor.

| ~_~fericire.in.rate~_~ a răspuns:

Pentru ca e a mea! Doar a mea!
Pentru ca exista persoane care le iubesc si care ma iubesc.Pentru ca exista persoane care ar da orice sa fi ca mine, macar o particica din fizicul si din caracterul meu sa aiba si ele, insa el vor ramane doar niste plagiaturi eronatewinking

By xena:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca este un dar... iar mie imi plac darurile!