| AndreeaRoxanaBZ a întrebat:

Iubitul meu cu care sunt de un an si 5 luni a fost in ultima vreme, sa zic un pic "Stresat", cu scoala. De vreo 3 zile aproape ca nu m-a sunat deloc, si cand il sunam eu ba avea treaba, facea orice altlceva in afara sa vorbeasca cu mine. Mai vorbeam, dar doar 5 minute pe zi. Acum imi spune ca nu poate sa iasa nici macar in weekend cu mine, pentru ca are destul de invatat, si cica nici nu-l prea lasa. Faza e ca eu stiu ca daca sta in casa, nu prea va invata, poate va incerca, dar mai mult va face alte chestii. Ce sa fac? Sa-l las cateva zile, fara sa-l stresez, ca e si el cu incheierea mediilor, trecerea la materii, bla bla? Credeti ca vrea sa se desparta de mine sau ceva?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Scumpa mea, pentru 3 zile nu te nelinisti deocamdata.
Vacanta vine in curand,si oricum scuza cu scoala nu va mai fi valabila.
Normal sa te ingrijorezi,mai ales daca erai obisnuita altfel.
Dar lasa-i spatiu si da-i timp asa cum ti-a explicat si,ai rabdare.
In scurt timp, vei intelege daca scoala e cea care il stresa, sau altceva.Nu te grabi sa tragi concluzii, poti gresi.
Deocamdata, poti doar sa astepti.

4 răspunsuri:
| Marijuana a răspuns:

La ultima intrebare poti raspunde doar tu tinand cont de cum a evoluat relatia in ultimul timp sau poate iti faci tu griji degeaba si el chiar isi face probleme cu scoala. Poate e cat pe ce sa ramana la vreo materie si acum incearca sa invete pentru a trece. Totusi mai lasa-l putin timp, daca, comportamentul lui este acelasi si continua sa te evite atunci chiar trebuie sa-ti pui problema asta si sa ai o discutie serioasa cu el. Succes big hug si vezi ce faci!

| AnGeL a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa ii dai si lui un timp liber

| rainbow_8592 a răspuns:

Mai asteapta, mai lasa`l putin, poate chiar e stresat cu scoala si te-a neglijat un pic.dar daca vezi ca o sa fie tot asa deja sunt semne de intrebare si cel mai bine e sa te duci si sa vorbesti cu el sa lamuriti situatia.

| Aηηy a răspuns:

Buna!
Cred ca iubitul tau are nevoie de o pauza. Probabil este stresat cu scoala asa cum ti-a zis si el. Dupa ce termina cu scoala o sa aiba mai mult timp pentru tine.