| maria999 a întrebat:

Iubitul meu nu ma lasa sa merg la liceu pentru ca spune ca il insel. I-am spus sa ma lase in pace. De ce credeti ca facea acest lucru sa nu ma lase sa ma duc nicaieri?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca este asa cum afirmi iti pot raspunde cu toata fermitatea ca este un imbecil gelos. Este un individ irational alaturi de care viata ta va fi/deveni un CALVAR. Daca ai o minima urma de ratiune sa-l parasesti cat mai rapid fara regrete.

| mihai69 a răspuns:

De ***** ce e. Ăla nu ți-e „prieten", ci un mare dușman! Scapă de el!

| T0T a răspuns:

Mie mi se pare exagerat. Eu zic sa il lasi, sa rupi relatia. E mai bine pentru tine, te asigur ca o sa regreti.

| Emilian65 a răspuns:

Din cauza ca sufera de o boala incurabila, numita gelozie.

| SkyPilot a răspuns:

Daca tu nu i-ai dat motive de neincredere, omul este exagerat de gelos. O sa ai viata grea cu el, pune-i in vedere ca ori sepotoleste, ori va despartiti.

| SkyPilot a răspuns:

Daca baiatul acesta este cel despre care ai mai pus cel putin doua intrebari (nu am mers mai departe in istoria ta) termina cu el, este si violent si vei avea mari probleme. Cu cat termini mai repede, cu atat iti va fi mai usor. Dupa parerea mea este in stare de orice.

| Miihaa a răspuns:

De gelozie, o gelozie dusa la o prostie maxima.

| cineva666 a răspuns:

Paraseste-l happy gelozia exagerata nu e buna happy sunt sanse sa te loveasca fara motiv..sa i se para nu stiu ce si sa dea in tine.

| infinityskylines a răspuns:

El are aceasta stare deoarece ii este foarte frica sa nu te piarda,posibil demult a fost in cautare de o fata pe care sa o iubeasca cu adevarat si acum cind te-a gasit nu vrea sa iti dea drumu'.
El crede ca nu isi merita cu adevarat partenera(adica pe tine), asa ca incearca sa te subjuge si sa te faca cat mai dependenta fata de el.Tu nu trebuie sa te complici cind esti alaturi de el,trebuie sa te simti cit de cit libera.
Stii ce, fa ce iti doreste inima, dar si mie mi se pare prea exagerat sa nu te lase la liceu, vorbste pe tema asta cu el!
Draga mea o sa vezi, totul o sa fie bine happy
Te-am pupat:*

| anastasia2222 a răspuns:

Pai gelozia este cea mai mare dovada ca te iubeste. El face asta deoarece ii e frica sa nu te piarda.
Cel mai bine ar trebui sa il intrebi pe el.