| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu s-a racit brusc. De cand suntem impreuna vorbim zilnic prin mesaje. De obicei imi trimite el pentru ca lucreaza si nu poate vorbi tot timpul. Iar acum de 2 zile nimic. Pe net este activ, dar nu a mai dat niciun semn. Uneori vorbeau ore intregi straight face

Răspuns Câştigător
| anamary a răspuns:

Draga mea, de cand sunteti impreuna? Trebuie sa accepti faptul ca dupa 2-3 luni de relatie nu mai e la fel.Este normal sa nu mai fiti la fel ca inainte dar este important sa depasiti aceasta faza. Spui ca vorbeati zilnic ore intregi la telefon.Adica el era prezent in viata ta si tu in a lui 24/24. Povestea nu s-a terminat, relatia inca nu a murit dar daca stai tot timpul pe capul lui se va plictisi de tine.Cum sa-ti povesteasca cu entuziasm ce a facut in week-end daca tu vrei sa fi informata din 2 in 2 ore despre el.Nu-l mai suna nici tu in fiecare ora, suna-l si tu la sfarsit de saptamana si spune-i ce week-end minunat ai avut sau ce film tare ai vazut si ti-ar fi placut sa-l vada si el. Gandeste-te bine...cum arata-i cand te-a cunoscut? Si atunci vorbeati toata ziua la telefon? Trebuie sa fi fata de care s-a indragostit! Misterioasa, dragalasa si plina de viata! Umple-ti ziua cu prieteni, pasiuni si obiective si vei vedea ca i se va face dor de tine.Si eu am fost in situatia ta cu un fost de-al meu.Pe atunci nu stiam ce inseamna incredere in sine si dezvoltare personala si ma agatam de el:m-am mutat cu el, mergeam cu el peste tot, eram geloasa si suspicioasa pe fiecare femeie pe care o vedeam, nu-i ingaduiam sa stea mai mult de 2 ore departe de mine.Pana intr-o zi, cand m-am dus singura sa cumpar ceva de la piata.M-am intors repede, l-am imbratisat asa cum faceam de obicei si l-am intrebat:"Ti-a fost dor de mine?", iar atunci el mi-a raspuns:"Mi-ar fi fost dor daca m-ai fi lasat!".
Raspunsul lui pot sa-ti spun ca mi-a luminat toata viata:Eu practic, fiind prezenta 24/24 in viata lui, nu-l lasam sa-i fie dor de mine.Nu-l lasam sa-mi simta lipsa.Nu-l lasam sa vada ce rau e fara mine! Intelegi?
Da-i si lui ceva timp sa fie el singur, si eu in relatia mea am nevoie uneori de o saptamana intreaga in care ori plec SINGURA in vacanta ori stau si citesc,ma cunosc mai bine pe mine sau ma distrez.
Da-i spatiul de care are nevoie,barbatii se tem de angajament, se tem ca vor fi tinuti in lesa, de-aia pleaca! Fi tu femeia care ii va da libertatea de care are nevoie, care atunci cand el nu suna ea iese in oras cu prietenele, nu-ti pune viata pe pauza pentru ca el nu te mai cauta! Te va cauta daca ii dai ocazia! Te va cauta daca ii dai voie! Daca esti mereu langa el nu te va mai cauta!
Sper ca ti-am fost de ajutor, te invit sa-mi vizitezi noul meu blog de dezvoltare personala http://instilmare.wordpress.com/
Bafta!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

S-a saturat de tine.

| madyddd a răspuns:

Ma tem ca, a aparut o a treia persoana in peisaj si ti-a cam luat locul.

| justfreelove a răspuns:

S-a instaurat monotonia in relatia voastra. Daca nu vrei sa se transforme intr-o relatie de genu " suntem impreuna pentru ca e mai bine sa fiu cu tine decat singur", iti recomand sa incerci sa reaprinzi pasiunea. Cossplay/ bondage ..stii tu ..chestii care sa il faca sa te doreasca din nou. Gelozia de asemenea nu strica, dar atentie ca gelozia este un cutit cu doua fete.

| Aasdfghj a răspuns:

E clar ca nu mai vrea nimic. Nu inteleg cum il mai poti considera iubitul tau din moment ce e online si nici nu vorbeste cu tine. De ce nu-l intrebi ce se intampla? Voi nu comunicati?

| neutrino a răspuns:

Este timpul sa te retragi, oricum vei fi in curand inlocuita.

| cristimihailov a răspuns:

Povestea s-a terminat. E simplu.

| Alcyon a răspuns:

Si-a gasit pe alta, move on.