| Ionozec20 a întrebat:

Iubitul meu se uita mereu la altele și nu recunoaște. Toți fac asta? Daca da din ce motiv?

32 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acum sincer, tu nu te uiti la un barbat hot? hai sa fim seriosi, a te uita nu inseamna a insela, suntem fiinte vizuale, e logic ca privim alte persoane indiferent de sex

| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normal sa se uite, atat vreme cat nu se duce dupa ele.
Este o actiune pe care toti o facem, mai vizibil sau mai voalat, o actiune perfect normala.
Ce nu-i normal este sa incerci sa controlezi si sa pui interdictii altora. Asta este o actiune care nu-i normala si nici sanatosa, pentru ca oamenii nu sunt slugile noastre sa facem ce le impunem.
Atitudinea de control si impus este caracteristica oamenilor gelosi. Daca nu inveti sa te controlezi si sa te stapanesti, nimeni nu va sta cu tine vreodata, indiferent cat te iubeste, pentru ca gelozia este o boala grea, care ucide toata dragostea si frumusetea unei relatii.

| Drimmero a răspuns:

Tu nu te uiti? Nu e frumos nici de-o parte si nici de alta, dar macar s-o recunoasca daca e barbat.

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

La cine sa se uite? Majoritatea in tara asta arata ca dracu. Nici sa vrea nu prea are ce sa aleaga.

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Nu ma bag sa comentez, Brokenico

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

Stiu nebunule. Daca toti ar arata la fel de sexy ca tine se faceau toti gay in Ro si lasau fetele singure.

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Ce mod penibil de a cauta atentie ai in stoc, bati vreun apropo?

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

Ma inveti tu un mod mai subtil?!? Tu esti expert. Mai ales cand postezi ca stalkerul dupa cineva. La maxim 2 minute. De 15 ori pe zi.

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Esti bolnav, bai Mos Papleaca, pedaleaza mai departe ca deja deviezi grav.

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

Adevarul doare observ laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Ai noroc ca nu doare prostia,, era noua boala care umplea spitalele.

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

Eram si eu la moda cu oamenii din jurul meu acum.Mai ales la ce oameni va conduce tara rolling on the floor. Sa nu uiti sa iesi la vot. Mi-a zis azi popa cand eram in biserica. S-a speriat putin de fata mea, poate credea tampitul ca sunt religios daca dau pe la biserica.

| Drimmero a răspuns (pentru Endoryus):

Ai gresit persoana cu care sa vorbesti de politica, nu-mi bat capul cu asa ceva, oricum ne conduc aceleasi mizerii de aproape 30 de ani, doar un mesaj cu impact emotional le transmite toata natia romaneasca, toti le dam la cioc.

| Endoryus a răspuns (pentru Drimmero):

Uitasem. Gable ala e cu politica dar e PSD-ist parca, ce sa vorbesc cu el. Daca nu iesiti la vot, oricum nu se schimba nimic. Asa sa va ajutati, stand pe cururile voastre si sa asteptati sa va cada binele din cer. Pe degeaba.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Pacatosule ce cautai in biserica?

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Eh. Amintiri. Am destule in acea biserica. S-au intors toate cum am pasit inauntru.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Cu toti avem cosmaruri mai ales de la botez, bulangiul ala m-a bagat in apa apoi a spus ca sunt curat, fara de pacate desi aveam 6 saptamani

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Eh, eu nu am cosmaruri. Bine de mine ca nu visez.
Ps. Se referea la pacatul stramosesc. De aia exista botezul. Nesimtita aia de Eva nu trebuia sa manance marul si sa il prosteasca pe cretinul ala de Adam.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Stiu TORA, in iudaism nu exista pacat originar

| Freya1 a răspuns:

E cam greu sa nu observi cand cineva trece pe langa tine pe drum sau vine in fata ta sti...
Adica da, e aiurea daca sta si cauta fete pe retelele de socializare, le cauta prezenta in oras sau cercul de prieteni dar sa se uite la una ce vine sau trece prin fata lui cred ca la toti li se intampla.De multe ori si eu ma uit la fetele sau femeile ce trec pe drum. Iubitul meu spre exemplu imi spune cand trece un baiat frumos "uite la ala, ce fain e imbracat sau are freza faina" daca tot e ceva ok la el.Cei drept eu nu fac asta si probabil e de inteles ca noi fetele suntem un pic mai carcotase, mai rele unele cu altele dar nu il leg la ochii.
Nu cred ca iti spune pentru ca stie ca esti geloasa, sau stie ca te vei supara, sau pentru ca nu face asta cu o intentie anume ci pur si simplu ies fete pe strada in fata lui...

| Frank51 a răspuns:

Am postat o intrebare in legatura cu asta si un clip informativ, e posibil sa te ajute! Link = https://bit.ly/2OaV7Wa

E principiu, barbatii sunt stimulati foarte usor, prin contact vizual, etc, prin urmare este aproape imposibil sa te impotrivesti instinctului. Asta nu inseamna ca te inseala.

| Hammurabi a răspuns:

Nu e adevărat. Nu toți fac asta.
Eu recunosc de fiecare dată.
Asta e.
Un bărbat îți poate jura credință, nu orbire. laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Toti se uita, chiar daca sunt de mana cu un fotomodel. Instinctul animalic.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ii poate fi frica de tine. Daca de exemplu esti tipul ala de fata instabila psihic, atunci ii e frica ca nu cumva sa te enervezi dintr-un lucru asa banal.
Sa nu zici ca tu nu te uiti niciodata la un alt tip.

| TsunadeSama a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nietzsche, tot psihopat esti? Pai de ce sa se uite la altele? Ai murit de ceva vreme si tot la interesul propriu te gandesti?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru TsunadeSama):

Esti 100% sigura cand spui ca tu nu te-ai uitat la niciun alt baiat, macar din curiozitate, cand aveai iubit? Esti 100% sigura ca atunci cand ai vazut in vreun film un barbat cu patratele nu ai spus "ce bine arata"?
Daca raspunsul este da, atunci poti cere si altora sa fie cum esti tu.
Daca raspunsul este nu, e ipocrizie sa ceri altora ceva ce nici tu nu poti face.

Iar faptul ca doar te-ai uitat si doar ai gandit nu inseamna absolut nimic. Daca reusesti sa o faci subtil si vei tine gandurile doar pentru tine, e imposibil ca ceilalti sa creada ca tie iti trec prin minte astfel de ganduri.

Si nu am zis "sa se uite la altele" in sensul de a incerca sa schimbe partenerul/partenera. Am zis in sensul in care vezi pe strada (fiindca doar un orb nu poate comite acest "pacat") si te mai uiti putin si dupa.

Am murit spre a ma naste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,toți.Indiferent de sex.Inclusiv tu.
Din ce motiv? Hm...pentru că are ochi? Pentru că mereu vor exista tipe mult, mult mai frumoase ca tine? Cât timp doar se uită nu ai de ce să faci crize de gelozie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au doar o femeie daca am avea mai multe sigur nu am mai face asta.

| Quassaar a răspuns:

Și eu mă uit.dar recunosc. Ce-i frumos și lui Dumnezeu îi place!?

| Heavenonearth a răspuns:

Toți băieții fac asta câbd n-au iubită. laughing Dar când te are pe tine și se uită la alta:
1.plictisit
2.nu se mai simte atras de tine
3.chef de a vedea bunăciuni, adică să își delecteze ochii cu trupurile feminine cât de senzuale și excitante.
4.niciodată nu va recunoaste ție, e mândria lui în joc.

| Sara1248 a răspuns:

Atata timp cat doar priveste si nu atinge, nu vad marea problema. laughing Si eu ca fata ma uit la baieti, dar e normal, de asta avem ochi. Important e ce este in mintea noastra dupa ce vedem, si cum actionam. happy

Răspuns utilizator avertizat