| Maia1111111111 a întrebat:

Iubitul mi-a facut sex oral si dupa mi-a curs ceva transparent! Mai sunt virgina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul in care te delectezi cu placerile oferite de orice activitate cu conotatii sexuale apare excitatia care activeaza diferiti senzori din corp. Printre acestia se numara si niste glande cu rolul de a produce secretie vaginala. Aceste glande sunt conectate la senzorii placerii existenti in numar foarte mare in clitorisul femeii care in momentul sexului oral din cauza excitatiei de obicei foarte intense produc cantitati suplimentare de secretie asemanatoare cu albusul de ou. Prin sex oral femeia nu poate fi nici deflorata si mai ales dezvirginata. Ai fost, esti VIRGINA si ramai in continuare pana in momentul in care in "pasarica" ta va fi introdus un penis real/adevarat barbatesc. Multa sanatate.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Numai esti virgina daca te penetreaza simplu

| AlexanderAdrian a răspuns:

Diversele scurgeri vaginale din timpul excitatiei tin de lubrefierea naturala care se produce de la excitatie pana la orgasm sau de asa numita ejaculare feminina ce se produce in timpul orgasmului si care este mai abundenta sau mai saraca in functie de fiecare organism. A vorbi tehnic despre ceva inseamna a lua in calcul aspectele concrete ce tin de obiecte si organisme. Se considera din punct de vedere foarte strict tehnic ca dezvirginarea femeii se produce o data cu penetrarea vaginului de un penis si deflorare - ruperea himenului. Mai putin strict tehnic, uneori himenul nu se rupe fiind foarte elastic insa penetrarea ramane factorul esential in dezvirginare chiar daca deflorarea n-a avut loc. A vorbi practic despre dezvirginare inseamna a ne gandi cand anume o persoana nu mai este virgina - ne-atinsa, ne-intinata (religios vorbind), si in definitia din dictionar gasesti mai multe exprimari. Asa ca foarte exact, daca ai facut ORICE fel de sex - anal, oral sau vaginal, nu mai esti virgina pentru ca, repet, ai facut sex cu un partener.

| minrest a răspuns:

Nu esti deflorata. Iti e clar? Sau: Poti pretinde ca esti virgina. E mai clar asa?

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu te-a penetrat cu penisul, esti inca virgina. Dezvirginarea se produce in urma unui act sexual normal(nu ora si nici anal).

| AlexanderAdrian a răspuns:

Prin anii 90 erau niste benzi desenate porno cu tenta comica. O tipa "virgina" intr-un tren vrand probabil sa se inteleaga cu controlorul ii ofera o partida de sex. Dar insista ca acesta sa o penetreze doar anal ca, vezi doamne, vrea sa ramana virgina. La finalul calatoriei cand tipa coboara din tren si se indreapta spre ASE apare o conversatie intre niste observatori care spun ca se misca bila de pe ASE si ca in sfarsit s-a implinit profetia ca intra o virgina in ASE.

Nu tin minte bine detaliile acestei benzi desenate comice dar asta era esenta si sincer as vrea sa intreb pe oricine daca barbatul care penetreaza anal o femeie mai e virgin. Sau daca barbatul caruia i se face sex oral mai e virgin.

Hai s-o luam si altfel. Se discuta intens cum un primar nu spun cine si-a dat singur casa de la stat. El a facut cererea, apoi tot el, ca primar, si-a acordat casa in cauza. Putem vorbi din doua perspective? Logic ca se poate. S-ar putea spune ca dpdv legal e corect dar dpdv moral este un act imoral.

Unde vreau sa ajung. Din punct de vedere practic, referindu-ne la practicile sexuale, sunt sexul oral si anal doua tipuri de sex ce implica penetrare? Si-atunci daca facem sex cu un partener fie acest sex doar unul oral si anal, mai suntem virgini? mai sunt femeile in cauza virgine? Ei bine multi argumenteaza ca evident NU. Ce inseamna insa tehnic vorbind, adica implicand strict organele genitale si penetrarea - actul necesar de principiu si procreerii? Tehnic vorbind o femeie e virgina atat timp cat un barbat n-o penetreaza vaginal. Si daca o penetreaza si nu i se rupe himenul tot virgina e, nu?

Chestia asta tehnica mi se pare doar un mod in care o femeie se poate destrabala maxim dar pretinde ca e virgina atat timp cat poate dovedi ca are himenul intact. Si asta e cam imoral. si cred ca barbatii inteleg bine de ce. Asa ca, daca vrem sa ne imbatam cu apa rece, putem s-o facem.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ultimul mesaj si inchei. Hai c-o punem asa. Daca un baiat cauta o fata virgina si-l intrebi ce cauta o sa fie clar ca vrea o fata care n-a mai fost cu nici un alt baiat. Daca-i spune fata, daaaa sunt virgina dar vaginal, ca oral si anal..., pun pariu ca o s-o mai considere baiatul virgina cand o zbura porcul. Hai sa nu mai fim in goana dupa funde gadiland orgoliul celui care pune intrebarea si sa fim corecti.

| unarab40 a răspuns:

Cauta daca el este inca virgin