| Ry0010 a întrebat:

Iubitul prietenei mele vrea sa faca dragoste cu ea si ea m-a intrebat daca e ok ca la 16 ani sa faca. Voi ce credeti? E ok? Fara raspunsuri in batjocura. Funda happy

Răspuns Câştigător
| MrLucas a răspuns:

Daca ea vrea cu adevarat nu vad care ar fi problema, altele "sar gardul"de la 13..insa cert e ca fiecare e stapan pe propria-i viata, deci daca vrei un lucru, fa-l fara sa te lasi influentat de restul!

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce altceva poate vrea un pusti de la o fata?

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice raspuns ti-am transmite ei tot o vor face si o spun cu regret ca au mai intrebat si altele chiar mai mici de 14 ani si nu au ascultat de sfatul dat.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca tu esti prietena ei cea mai buna, atunci ii poti spune ca NU e ok.
Sunt o gramada de riscuri.
In tot cazul sunt aproape sigura ca ei nu vor tine de sfatul tau (nostru), si pana la urma tot o vor face!
Spune-i cel putin sa cumpere prezervativ si sa nu accepte sa faca fara protectie 1

| Florentina9210 a răspuns:

La 16 nu e indicat sa faca acest pas. Stii, nu intotdeauna fata trebuie sa ''joace'' dupa cum ''canta'' baiatul. Nu ii convine, pa si la revedere! Nu stam la discutii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca daca te implici prea mult in alegerea ei va trebui sa o faceti in trei.

| KMaddieK a răspuns:

Nu e OK!

| Adam_Adela_1974 a răspuns:

Indiferent ce ce raspunsuri vei primii aici daca li s-a pus pata ei tot o vor face, regretele vor fi mai tarziu cu siguranta

| Ry0010 explică:

Nu ma refeream la sex. La dragostea cu atingeri si saruturi, mangaieri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ry0010):

A face dragoste = sex intre doua persoane care se iubesc ( nu inseamna doar saruturi si mangaieri pasionale)

| Ry0010 explică:

Chiar raman doar la dragoste. Nu au sa mearga mai departe. Deci totusi e ok la 16 ani ( si el si ea)?

| TheEvilBoy a răspuns:

E okay poate sa faca ce vrea nimeni nu ii interzice!
Cine este praf si zice ca are sub 18 ani poate sa se faca gay/lesbi

| kata92 a răspuns:

Sunt sigur că nu e bine. Își complică viața aiurea și fără rost!

| plumpy a răspuns:

Nu! Are sub 18 ani! E ilegal