| Delisha a întrebat:

Joi seara ne-am revazut dupa fix un an de cand ne-am despartit.In tot timpul asta am vorbit de cateva ori la telefon si atat. El are o relatie de catvea luni bune, eu tocmai ce am incheiat o relatie nereusita.Am ramas uimita sa aflu ca nu m-a uitat si ca inca mai tine la mine, lucruri pe care le simt si eu.Nu a fost doar o simpla reintalnire a unui vechi amic, ci totul a decurs ca atunci cand eram impreuna:imbratisari, saruturi si lacrimisad. Spune ca si-ar dori sa o luam de la capat, dar nu poate dn cauza ei.
Sunt constienta ca tine si la ea, insa tot ce mi-a spus in 3 ore cat am vorbit m-a tulburat si de doua zile parca traiesc in trecut.Acum continuam sa vorbim la telefon si desi stiu ca imi fac rau, prefer sa merg inainte in felul asta...Cum ar fi mai bine sa procedez? Sa las iar timpul sa treaca cum s-a intamplat si in ultimul an sau sa tinem legatura?

Răspuns Câştigător
| aNgeLitoOqueviVeEneLinFierNomArIA a răspuns:

O legatura rupta o data nu se naste a 2 a oara straight face Trebuie sa mergi mai departe fara el... ceea ce faci tu acum se numeste amagire... ceea ce iti faci singura este sa te amagesti si nu este bine...nu a fost sa fie pentru tine pentru ca te asteapta ceva mult mai bun te asigur...nu merita sa suferi pentru nimeni... daca te iubea asa mult nu va desparteati straight face...asa ca mergi mai departe ca viata e frumoasa si plina de oameni de tot felul...mergi in cunoastere nu te oprii la el nu se merita zaw [-x joaca`te cu ei nu mai te implica sentimental.stiu ca inimii nu`i poti poruncii. dar macar incearca sa te controlezi putin ok? plzz asculta`mi sfatul! :*:*:*:* mult mult mult succes!

12 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Este evident ca nu trebuie sa continui treaba asa, pentru ca poate sa se inrautateasca situatia pe zi ce trece, si posibil sa ai probleme din aceasta cauza. Gandeste-te bine, cum poate el sa-ti spuna asa ceva cind este cu cineva in acelasi timp. Mai bine asteapta sa se lamureasca cu sentimentele sale si pe urma daca va avea norocul sa fii libera si sa mai fii cu el atunci o puteti lua de la capat.

| Dan a răspuns:

Legatura cu el este bine sa o ti pentru alintarea sufletului tau. Puteti fi prieteni de familie si totul este ok.Succes!

| Crs a răspuns:

Sunt cam in aceeasi situatie ca si tine! numai ca eu sunt cea care sunt implicata intr-o relatie... si nu am cum sa ma despart de actualul... poate doar dupa o cearta mare. :-s. si inca ne iubim dar nu putem fi impreuna. si mie imi face rau atunci cand ma suna sau imi trimite mesaje dar nu ma pot abtine sa nu ii raspund crying. la un moment dat se vor raci de tot si se vor desparti... si daca tu ai rabdare o sa va impacati asa cred. e o situatie destul ce naspa si de grea :-s. timpul sper sa le rezolve pe toate :-

| pisoias29 a răspuns:

Daca relatia nu a mers o data...nu va merge nici a doua oara, asta o zic din exeperienta, daca tu consideri ca intr-un final el va renunta la acutuala sa prietena atunci tine legatura cu el, dar daca consideri ca nu va renunta nu ai de ce sa iti faci rau in continuare, refa-ti viata! totul are un incepu, dar si un sfarsit happy succes

| rey a răspuns:

Deci vrei sa desparti 2 oameni... Frumos din partea ta... Daca v-ati despartit odata, acum devii melancolica...

| alessyca a răspuns:

Pai daca te iubeste asa cum zice de ce nu o lasahappy
sa nu fie doar niste faze de moment
pai eu cred ca merita sa incerci, poate pana la urma o sa se hotarasca si el sa va impacatitongue

| Rizer a răspuns:

Nu-l mai cauta si incerca-l si uita-l face bine pentru mai tarziu si nu te mai lua dupa el am fost in situatii de astea si tot la fel gandeam acum totul e bine si nu imi m, ai fac probleme am pe altcineva mult mai bun decat exul
O zi buna
La revedere

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Buna... pai am trecut si eu printr-o situatie aproape la fel ca a ta. Am fost cu un baiat care a plecat in Italia. Tineam fosrte mult unul la celalalt dar nu puteam vorbi foarte des (vorbeam o data pe saptamana sau chiar si la 2 saptamani sad ) era nasol...muream de dorul lui.Mereu imi zicea ca ma iubeste si ca abia asteapta sa vina in tara dar venea doar de 3 ori pe an crying. Era greu, prietenii imi ziceau sa-l uit dar eu nu puteam.In fine... timpul a trecut iar eu am aflat ca este cu alta tipa acolo si m-a durut foarte tare, mai tarziu am aflat ca de fapt era din romania crying. i-am vazut impreuna dar el tot nega si zicea ca nu tine la ea si ca ma iubeste pe mine...ne-am despartit apoi ne-am impacat dupa un an de zile (aici a fost exact ca la tine sad, aceeasi poveste numai ca ulterior am aflat ca ma mintea. Spunea tuturor ca abia asteapta sa scape de mine doar sa vrea sa ma culc cu el. M-a durut foarte tare dar am vrut sa ma razbun.Cand trebuia sa ma intalnesc cu el l-am rugat pe varul meu sa vina acolo unde ma intalneam cu el si sa se dea drept iubitul meu. Acum il urasc din toata inima dar cand imi spune ca el ma iubeste si isi cere iertare dar nu-l mai cred... Ai grija sa nu-ti faca si tie la fel... dar e posibil sa te iubeasca. Poate ar trebui sa-i spui sa se gandeasca pe cine iubeste mai mult si sa renunte la una din voi. Mult succes si noroc in dragoste kiss

| Kidu a răspuns:

Destinul!
Lasa-te pe mana lui si ai sa fii fericitahappy

| XxXKevinXxX a răspuns:

Baiatul asta tie scris:du-te inainte daca il iubesti, ca altceva nu ai ce face, ai sa vezi ca tot impreuna o sa fiti voi doi.

| oscar a răspuns:

Sa te hotarasti ce vrei, ori cu el ori fara el, dk vrei cu el spune-i si lui si impunei s o lase pe noua `prietena, s ii explice ca ink t mai iubeste pe tine si asa reluati relatia voastra.

| ruxandra22 a răspuns:

Daca nu a mers prima oara, ce te face sa crezi ca va merge de data asta? Voi stiti cat de mult s-a consumat relatia voastra...