| unknow a întrebat:

Km adica o femeie frigida thinking

6 răspunsuri:
| WayToManySuckers a răspuns:

Cum zice dex-ul

| Alexxys a răspuns:

Unii oameni considera ca o femeie este frigida atunci cand ea nu simte niciodata dorinta sexuala( aici intra si faptul ca orice i-ar face individul nu se va excita vreodata) si nici nu poate avea orgasm. Altii considera ca o femeie este frigida atunci cand are dorinta sexuala, dar nu reuseste sa experimenteze orgasmul. Prin urmare, frigiditatea este imposibil de definit intr-o singura propozitie.

| justme91 a răspuns:

TheDJGotUsFallinInLove te inseli grav. mai da si tu un ochi prin dex din cand in cand. ajuta sa stii.

| Rurouni a răspuns:

@ TheDJGotUsFallinInLove:
Copile drag, unde ai auzit tu asa ceva?

Frigiditatea e o afectiune a femeilor, si anume imposibilitatea de a simti placere in timpul actului sexual, implicit de a avea orgasm.

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Cica-i una care nu simte placere sexuala (indiferent cu cine o face, in ce pozitie. cat de mult, cat de mare e). happy