| saalomeea a întrebat:

L-am cunoscut acum 4 ani pe internet, imediat dupa ce am divortat. El plecat din tara la acea Dupa ceva timp ne-am cunoscut fara sa se intample nimic intre noi, chiar ocolindu-ma in timpulcat a stat in tara circa 2 saptamani.Straniu fiindca imi lasase impresia ca ma place, am uitat sa specific ca era chiar din acelasi oras cu mine si cu multi prieteni comuni. Dupa ce sa intors am avut o discutie in legatura cu intalnirea, l-am intrebat de ce sa comportat asa zicandu-mi ca eu vreau mai mult decat imi poate el oferi.am ramas oarecum prieteni conversand in continuare pe mess. Dupa un an am plecat eu din tara, el intorcandu-se definitiv.Si asa au trecut circa trei ani in care ne mai vedeam salutindu-ne si atat.Anul acesta, sa gtrec mai repede la subiect s-a intamplat sa ajungem sa fim mai mult decat prieteni adica sa ne culcam impreuna ca sa spun adevarul o data de doua si asa mai departe chiar si cand mai vin acasa in vizita fiindca nu stau in tara acum.Nimic sraniu pana aici, doar ca totul se intampla fara sa stie nimeni pe ascuns e ca o intelegere fara promisiuni, fara sentimmente cred din partea lui.As vrea mai mult fiindca am simtit asta din prima clipa doar ca sunt o lasa care nu are curajul sa spuna adevarul prefacandu-ma ca nu imi pasa si ca sunt multumita cu micile escapade nocturne.Intgrebare credeti ca as gresi daca as spune ceea ce simt si intrebindu-l daca ar putea fi mai mult decat atat.Il iubesc recunosc.Am uitat sa sxpecific am si un copil poate ca asta il sperie.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea e ca nu copilul e principala piedica. Probabil in perioada aceea cand a fost plecat prima oara din tara pana a revenit s-a intamplat ceva. Ori a fost cu ceva femei si a considerat ca astfel te -a tradat, ori s-a gandit ca nu va rezista sa stea doar cu tine. Eu cred ca ii placi mult, insa el se teme de o relatie serioasa. Nu ca nu ar dori una, dar lui ii e teama sa nu te raneasca si sa te insele cu alta fata. Acele partide de amor sunt dovada fie a faptului ca te place. Daca a facut asta abia acum inseamna ca a vrut sa te cunoasca mai bine si totodata ar fi preferat sa ramaneti prieteni. Intrebarea aceasta pare ca o continuare la o intrebare pe care eu nu o stiu insa iti pot raspunde. Frumusetea nu tine o vesnicie, asta nu e deloc un secret. Totusi frumusetea nu este mereu cea mai mare nevoie a unui barbat. Daca el poate trece peste faptul ca se vad mai rar, si mai ales ca ea mai are un copil inseamna ca o iubeste. Inseamna ca o vede ca fiind femeia de care are nevoie. Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti deschis cu el inca odata si sa nu te multumesti doar cu un raspuns sec. Sa ii spui ca tu ai ajuns sa tii mult la el si ti-ar place sa fie altfel relatia dintre voi.

nony
| nony a răspuns:

Era sa uiti cel mai important detaliu :copilul.
Hai sa dam cartile pe fata.In general barbatii accepta foarte greu copii altor barbati. Femeile sunt mai flexibile, au sentimente mai puternice pentru copii altor femei.
Eu sunt aproape sigur ca din relatia asta nu poti obtine mai mult decat aceste excapade. Daca tie iti place, Ok, daca nu, cel mai indicat ar fi sa iti gasesti un barbat care doreste o relatie VIZIBILA cu tine, poate chiar o casatorie.Iti pierzi timpul. O face pe ascuns de ochi lumii.Nu vrea sa fie catalogat ca are o relatie cu o femeie cu copil dintr-o casatorie anterioara. Faci ce vrei, asta e parerea mea.

lolita
| lolita a răspuns:

Paoate ca nu isi doareste o relatie stabila, sau poate ca pentru el TU nu reprezinti ceea ca-si doareste de la o relatie. nu trebuie sa fortezi lucrurile, daca el vroia o relatie cu tine, nu-ti fa griji ca se ajungea acolo. cel mai bine ar fi sa lasi relatia asta si sa-ti cauti un alt barabt care poate va fi dipus sa-si imparta viata cu tine, nu te mai amagi dupa el, nu vrea sa fie cu tine.

| ines a răspuns:

Nony ai spus exact ce vream eu sa spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca si el te iubeste, dar copilul cu toate ca el nu vinovat ca a venit pe lume, dar ce sa faci fiecare floare are umbra ei, iubita mea nu uita ca atunci cand te culci cu un barbat sa fii pe post de capcana, nu e normal sentimentele si placerile sunt comune, dar ai grija ca a avaea un copil ai o mare rasundere morala al zamilesti, al nasti dupa care fugi de el, nu face ce tie nu ti place.