| anonim_4396 a întrebat:

L-am prins cu minciuna. Ofer fundita pentru sfatul cel mai interesant!winking

Imi era suspect.Ne-am cunoscut pe mess.Ne-am apropiat foarte mult si eram pe drumul de a ne si intalni.Insa s-au intamplat prea multe lucruri care m-au pus pe ganduri.Nu demult a recunoscut ca a mintit ca nu e din Sacele ci din Sighetu Marmatiei.Pe deasupra ma deranjeaza ca mereu duce vorba spre sex.Nu prea pot vorbi serios cu el.Asa ca l-am pus la proba.Mi-am facut un id de fata si am rezolvat totul(poze, informatii personale) ca sa fie cat mai credibila treaba.Imediat s-a interesat de unde e gagica.I-am spus ca din Bucuresti si pe asta el raspunde: "si eu".Si culmea: nu mai are 21 de ani cum imi zicea mie ci dintr-o data s-a facut 23.La "cealalta" ii zicea ca n-are iubita.Ma simt folosita si batjocorita.A crezut ca ma poate prosti.

Dati-mi va rog ceva sfaturi: cum sa-i dau peste nas? sa mai continui joaca (da daca mai scot ceva din el) sau sa-i zic ca l-am prins cu minciuna?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Schimba pozele de pe id-uri si pune poze cu tine peste tot si baiatul sigur va fi derutat si nu va mai intelege nimc, daca e inteligent isi va da seama ca a fost prins cu minciuna, daca nu mai ramane sa-i zici tu asa sa nu te mai creada fraiera[scuza-mi expresia]oricum cu baiatul asta nu ajungi departe din moment ce i plac curiozitatile, minciuna si fustitele

9 răspunsuri:
| Psihologul a răspuns:

Da. Continua. Fa-l in asa fel incat sa se indragosteasca de tine (pe cat poti) si dupa arunca cartile pe fata.
Asta daca chiar vrei sa te razbuni.

| MLSS a răspuns:

Heyy salut :*
Mi s-a intamplat exact la fel, asa am reactionat si eu!
A fost tare ciudat, m-am simtit dezamagita : |
Nu stiu ce putem sa facem alceva in astfel de ocazii, din moment ce lor le este rusine cu propria identitate, se dau drept nu stiu cine si ca locuiesc nu stiu unde, ciudat tare! : |
Te pupp, ai grija de tine >big grin

| GabiArian22 a răspuns:

Cauta sa te atraga doar ca sa te f**a.Ai grija lumea virtuala e plina de pericole si nu stii ce zace in spatele unui calculator

| Rooobi a răspuns:

Fai putina baza de el... creca e vreun fraier care n-are ce face si sta toata ziua pe mess

| Cristi19 a răspuns:

Probabil e un looser care sta toata ziua pe net cu manuela.Da-i ignore si dispari complet fara sa-i zici ceva si nu-i raspunde la telefon daca te suna, ignoranta doare cel mai tare!

| andrei182 a răspuns:

Cauta aventuri, nu e ceva serios.Nu-i mai zi nimic ci pleaca. daca-i zici, zice ca s-a distrat si te face tot pe tine sa te simti proasta.parerea mea e sa nu-i zici ce-ai facut.

| OSimplaFata29 a răspuns:

Pai si eu am facut asa numai ca de pe 2 conturi false (adica niciunul nu eram eu). a inceput totul cu o gluma dar am vazut ca mi-a dat nr de telefon si am inceput sa vorbesc cu el, sa radem(bineinteles totul era o gluma din partea mea dar el a luat-o in serioslaughing cand nu am mai avut ce sa il intreb am mai facut un cont in care ma dadeam o alta fata laughing a inceput a vorbeasca si cu ata sa-i spuna gagica exact cum imi spunea mie pe primul cont... dupa 1 zi-2 l-am sunat (cu nr ascuns ca de obicei ca nu aveam de gand sa ma sacaie toata ziulica) si am inceput sa ma cert cu el ca de ce s-a dat la fata aia(al doilea cont), ca e cea mai buna prietena si mai multe chestii laughing eu in continuare vorbesc cu el dandu-ma fata de la al doilea cont si rad de nu mai pot ca el ia totul in serios laughing aa am uitat sa spun : si eu l-am prins cu minciuna ca la primul cont in care ma dadeam de 19 ani si el avea tot 19, iar in al doilea cont in care aveam 23 el avea 24 deci normal ca minte laughing... eu zic sa mai glumesti cu el putin timp si apoi sa-i spui totul laughing

| dyabolic a răspuns:

1) nu mai crede toti obsedatii de pe net
2) da-i peste nas cu ceea ce a vb pe id tau fals
3) poti sa ti faci inca un id cu alte date alte poze sa i mai faci o data figura poate asa se potoleste cu minciuna.

| Alee23 a răspuns:

Salut! Cea mai dulce razbunare ar fi sa: vorbesti cu el despre minciuni...sa-l intrebi ce ar face cuiva care l-a mintit, apoi sa iei conversatiile dupa id-ul "fals"..sa le bagi intr-un document word si sa il dai ..Mult succes