| Mihaela2022 a întrebat:

L-am sunat aseară pe prietenul dar mi- a dat respins.
Mai târziu pe la 2 noaptea era activ pe Facebook i-am scris dar nu mi-a răspuns.
Azi dimineata am incercat sa-l sun şi tot nu mi-a răspuns!
Oare s-a intamplat ceva cu el? Sau era cu cineva?
Ar trebui sa-mi fac griji? Nu ştiu prea multe despre el, ne cunoastem de o lună.

Răspuns Câştigător
| Sorinelz1 a răspuns:

Relația asta e o aventura sau aveți in vedere sa va căsătoriți?

Dacă băiatul asta la început nu ți-a spus despre faptul ca vrea sa se căsătorească și ca relația voastră ar vrea sa ducă în acolo, cel mult o sa te dezvirgineze și apoi ai sa ramai cu plâns și amar în urma lui.

Când te vei căsătorii bărbatu tău tot timpul te va înțeapa pe faptul ca te-a luat "începută" de altul!

În veci de veci nu te va iubi și nu te va respecta!

Veci!

La un nerv o sa fie gen " taci baa, ca știu eu de unde și cum erai când te am luat "!

Nu te juca cu viitorul tău!

Bărbații adevărați cauta fete cu valori!

| Maraa345 a răspuns (pentru Sorinelz1):

Ce non-sensuri spui tu aici, asa mentalitate sa tot ai. rolling on the floor

| Sorinelz1 a răspuns (pentru Maraa345):

Eu sunt băiat.

Tu ești fata.

Eu știu ce vorbesc și cum gândesc băieții.

Deci, dacă dumneata vrei sa te vinzi când la unu când la altul, du-te în liniște.

Veci nu vei fi iubită asa cum îți imaginezi ca și femeie.

Pentru ca un bărbat adevărat nu umbla cu fete "înțepate" de alții.

Cine accepta asa o fată, de la sine înțeles ca și el a "schimbat" macazul.

Eventual cine face sex cu cine apucă și nu e în interiorul căsătoriei are multe de tras.

Cu siguranță c aici sunt oameni care înțeleg ce spun.

| Maraa345 a răspuns (pentru Sorinelz1):

Nu se vinde nimeni stai linistit, doar ca tu ai ramas cu o menalitate foarte invechita, nu zic ca ce sustii tu este gresit, doar ca-i ceva prea rar in ziua de azi ⏳

| Sorinelz1 a răspuns (pentru Maraa345):

Înțeleg punctul tău de vedere, o fi rar.

Dar, așteptările femeilor sunt aceleasi ( ma refer așteptările emoționale) ca material variază de la secol la secol.

Dacă un bordei și o căruță era avere ani în urma, acum e diferit, și asa și trebuie.

Însă eu doar avertizez ca, dacă relația de iubire dintre un băiat și o fata nu se finalizează în căsătorie, e timp pierdut, pierderi emoționale ce în veci nu le mai poți repara.

A face sex cu cineva care nu îți va fi bărbat /femeie este un dezastru!

Omul respectiv în veci nu mai fi pur în cuget și în iubirea lui fața de partenerul următor. Pt ca asa e dat de Dumnezeu.

"Cei doi se vor face un singur trup " ( devin una și în emoție și în trup. E o unitate puternica.

De aia "prima iubire" nu se uita!

Imaginează-ti ca te culci cu un bărbat ce a avut înaintea ta 2 3 femeie cu care a stat 1 an sa zicem?

Bărbatul respectiv în veci nu va fi al tău cu totul.El deja este împărțit, te va compara în mintea lui cu celelalte avute și etc.

Este bine sa respectam voia lui Dumnezeu, sa avem demintate ca și bărbați /femei, și sa ne predam doar viitorului soț /soție.

Doar asa putem sa avem o relație emoțională strânsă și o viata sexuala sănătoasă.

Când știi ca cineva s-a păstrat doar pentru tine.ohh, mai mare dovada de dragoste nici că-ți trebuie.

Pace.

| darrio2007 a răspuns (pentru Sorinelz1):

Citeste-i celelalte intrebari si ai sa vezi cate aberatii scrie. Nici ea nu le mai tine minte.

| timidu89 a răspuns (pentru darrio2007):

Tot mi-am peirdut timpul sa ii dau un raspuns unui troll laughing Da, de imi amintesc bine fel si fel de tampenii o intrebat in trecut.

| VoidEternal a răspuns (pentru Sorinelz1):

"Pentru ca un bărbat adevărat nu umbla cu fete "înțepate" de alții."

Hahaha, spoken like a true pedophile.winking

| Sorinelz1 a răspuns (pentru VoidEternal):

Ai înțeles ce am vrut sa spun.

Un bărbat care are de iubita pe o femeie care s-o culcat cu alți 5 pana la el? 'ma tem ca e și el la rand.

Atât.

Că bărbat nu e.

| Mihaela2022 explică (pentru Sorinelz1):

El este desparțit de soția lui şi nu prea are pretenții ca eu să fiu virgină( ştie tot trecutul meu) şi
mi-a facut cunoştintă cu parintii lui că vrea să se insoare cu mine.
Nu m-am culcat cu el deocamdată vreau să văd dacă are răbdare.
Totuşi ieri nu mi-a raspuns la telefon toată ziua nici măcar la mesaje...tu poate gandeşti ca el că sunteti amandoi zodia peşti poate şti ce are

| Sorinelz1 a răspuns (pentru Mihaela2022):

Eu cred ca dumneata nu vorbești serios.

Deci, nu voi mai spune nimic.

Cauta-l pe Dumnezeu și vei avea pace.

https://youtu.be/CgUnJPldaLI

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Sorinelz1):

"Eu știu ce vorbesc și cum gândesc băieții." - Tu stii cum gandesc baietii din minoritatea careia apartii. Majoritatea nu gandesc asa ceea ce e bine pentru ca tu duci lucrurile la extrem

"Pentru ca un bărbat adevărat nu umbla cu fete "înțepate" de alții." - Ma gandesc ca esti virgin la anii tai daca inca ai gandirea asta. Vreau sa-l vad eu pe ala care umbla numai cu virgine. SI una daca o ai si o si cresti de mica la un moment dat tot o sa vrea cu alta maciuca deoarece vrea sa experimenteze chit ca o face la inceput de relatie sau dupa ce aveti jdemii de copii asa ca stai linistit cu gandirea asta ca tot tu ajungi rau prietene

| Sorinelz1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Gândirea dvs cu experimentari cu etc nu exista în Învățătura lui Isus Hristos.

Asa sa ca, da, noi avem parte de o fata virgina când ne căsătorim.

Și aia rămâne pentru todeauna. Fără divorț.

Teoriile cu experienta și etc sunt asa? sa umpli textul.

Ca sa găsești o fata virgina cuminte și cu valori trebuie sa fii ai tu un anume tip de persoana.

Dacă bei și vii din cluburi în ultimu hal, fumezi /o găsești în club sau umbli la prostituate, nu te aștepta la o fată cu valori.

Ai sa ai ceea ce cauți.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Sorinelz1):

Nu contează ca gândirea nu exista în învățăturile lu Isus. Ele exista în viata reala și viata bate filmul.
"Asa sa ca, da, noi avem parte de o fata virgina când ne căsătorim" - să-mi trag palme la cum ai formulat zici că virginele îs ceva obiecte ținute în depozit și când semnezi actul de căsătorie îți dă una în primire laughing ( apropo, din ce secta faci parte? )
Și dacă oamenii nu se mai înțeleg, nu se mai iubesc, etc etc ce fac ei pe urma ca dragoste cu forța nu se poate ca se cheamă viol după laughing

"Teoriile" mele cu experimentatul sunt formate din experienta trăită pana acum. Poți să-mi zici tu ce mi-ai zice... și virgina dacă o iei și la un moment dat tot o sa vrea s-o facă cu altul chiar și din pura curiozitate.

Sa știi ca sunt fete cuminți și care nu sunt virgine, lasă fetele sa experimenteze sa vadă ce și cum e viata.

La faza cu cluburile îți dau dreptate. Acolo ai punctat bine.

| Sorinelz1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Este bine sa ne oprim aici cu discuția ca e mult de scris.

Pace

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns (pentru Sorinelz1):

Aveti dreptate dom'le Sorin, o fata virgina stie cum sa iubeasca, una care a avut 10 inainte e impartita la 10 asa cum ati spus si dvs, asta e un fundament psihologic care a fost dezbatut de sute si mii de psihologi, si au ajuns la concluzia ca o femeie "impartita" nu iubeste la capacitate maxima barbatul, si are tendinta de a cauta mai multi barbati.

Am avut si eu o iubita asa, si tot timpul imi povestea despre fostii ei, de parca m-ar fi interesat pe mine toata chestia asta, pana la urma am pus punct si m-am despartit, n-am mai avut nevoie de povestile ei de idila. Iisus va pune in cale o femeie adevarata si cuminte in viata fiecarui om in viata asta, nu va lasa singur barbatul, deoarece asa a ingaduit Dumnezeu.

| Sorinelz1 a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Amin!

" Iisus va pune in cale o femeie adevarata si cuminte in viata fiecarui om in viata asta, nu va lasa singur barbatul, deoarece asa a ingaduit Dumnezeu."

Total de acord! Aveți un punct de vedere duhovnicesc. Nadajduiti în Dumnezeu și tot odată va sfătui sa umblați la casa lui Dumnezeu, acolo se aduna fetele ce trebuiesc curtate.

Totuși, fiți atent și acolo. Sunt multe impostoare?

Dumnezeu sa va creeze o circumstanța favorabila pentru a o întâlni? pace

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O fi si el cu vreuna pe acolo prin Italia. Pana te duci tu la el, si insarcinata, trebuie sa-si descarce si el hormonii.

| Violleta2022 a răspuns:

Nimic, doar si-a pierdut interesul pentru tine.
Probabil ca era cu alta in discutii si nu a avut chef si de tine.

| Goete a răspuns:

E viu si nu e cu mine
¿Sa-mi dac probleme?

| timidu89 a răspuns:

Ai fost buna de ciocanit si atat. Ori era cu alta, fie urmeaza sa iti dea papuci oficial. Desi daca in 3 randuri nu o raspuns, eu zic ca o sa te ignore in continuare. Probabil nici nu o sa iti spuna ca relatia voastra s-a sfarsit. Desi eu zic ca asta nu o fost relatie, a fost doar fotai si atat. Pentru el zic, pentru tine poate sa fi insemnat ceva

| gogugogugogu a răspuns:

Daca relatia e inceputa de o luna atunci tipul a inceput cu stangul. Comportamentul lui naste semne de intrebare, ai grija ca s-ar putea sa fii (doar) folosita. Succes!