| JohnCena02 a întrebat:

La 15 ( impliniti peste aproape o luna ) e normala lungimea penisului de 11 cm in stare erecta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate considera ca fiind "aproape normala" o astfel de lungime a penisului la varsta ta, insa depinde de mai multe aspecte si factori in acelasi timp. La varsta de 15 ani corpul tau abia a intrat in perioada de maxima dezvoltare care va continua si se va accelera in urmatorii 4-5 ani, perioada in care se vor produce schimbari majore ale tuturor organelor tale inclusiv si a dimensiunii penisului. Din acest motiv este prematur si inutil sa se faca orice apreciere cu privire la dimensiunea penisului tau in acest moment, dintr-un motiv foarte simplu si anume datorita faptului ca nimeni nu este in stare nici macar sa anticipeze in ce mod va evolua/dezvolta corpului tau. Tot ce se poate presupune acum este/poate fi subiectiv si probabil fara vreo valoare; astfel ca marimea penisului tau este oarecum acceptabila, fiindca probabil este similara cu media "normala" la aceasta varsta. In orice caz se va mai lungi in mod negresit. Sanatate!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este micut, dar va mai creste odata cu tine!

| Felys a răspuns:

Fiecare are propriul ritm de dezvoltare, acum sa nu crezi ca la altii le atarna pe jos, important este sa fii sanatos, sa iti functioneze normal si sa te bucuri de viata in general

| alexandru0sorin a răspuns:

Man mie nu mia mai crescut de la varsta aia s-ar putea sa ramana mic

| TanteMarianne a răspuns:

Pe net scrie ca dimensiunea medie a unui penis in stare erecta este intre 14-16cm.Cica in Romania marimea medie este de 12, 73cm.Esti normal, oricum o sa-ti mai creasca.

http://doareu.com/penis-mare-mic-mediu/

| Freky229 a răspuns:

E mic eu am 7 țenti la 13 ani

| StefanCosmin a răspuns:

O sa creasca

| Emilian65 a răspuns:

Nu prea este normala. Nu te speria, penisul, va mai creste pana te insori.