| misso a întrebat:

La 16 ani pot face avort fara sa afle parintii? Cam cat costa un avort si ce complicatii implica daca e facut la aceasta varsta?

36 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| User2283949 a răspuns:

Fix aceeași problema am eu acum sunt disperata nu știu ce sa fac tot 16 ani am și eu

| Eonix256 a răspuns (pentru User2283949):

Păi cine vă pune să mergeți cu băieți la o vârstă așa fragedă? nu v-ați gândit ce repercusiuni o să urmeze? A-ți făcut-o, asumați-vă copilul, că același lucru putea să facă și părinții voștri, să vă avorteze, să omori pe cineva fără apărare e un lucru foarte crud.

| Cryss91 a răspuns:

Da, poti. Si eu am 19 ani si acum o saptamana am facut acelasi lucru. Durere fizica n-a fost, dar cea psihica nu se poate descrie in cuvinte; e mult prea dureros sa stii ca omori un suflet nevinovat, rezultatul unei dragoste imense. Dar s-a intamplat in cel mai nepotrivit moment si alta solutie nu era. Nu stiu daca voi putea trece peste asta pentru ca simt ca totul se naruie in jurul meu.
Nu doresc nimanui sa treaca prin ce trec eu acum si nu vreau sa mai traiesc vreo experienta similara.

Alte răspunsuri
| amalia_9274 a răspuns:

Da poti face la clinica particulara, te costa cam 2 mil nu cred ca o sa fie ceva complicati doar ca o sa te doara burta un pic dupa nu ai de ce sa iti fie frica.bafta