| ElEmennt622 a întrebat:

La a doua partida de sex, consecutiva, daca m-am sters pe penis si pe mâini bine cu servetele umede, apoi am pus prezervativ, fata poate ramane gravida?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu ai introdus nici o secunda penisul fara prezervativ, nu exista risc de sarcina.
Riscul apare la sexul consecutiv, cand ramane sperma pe teava, care se scurge in vaginul fetei, in primele secunde cand este reintrodus.

| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa formarea unei sarcini devine/este practic cu totul imposibila. Multa sanatate!

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu poate.

| ElEmennt622 explică:

P. S. : ambele partide au fost protejate, iar cand m-am sters pe maini m-am sters cu o gramada de servetele

| Mămăligă96 a răspuns:

Pai spermatozoizi odată având cont cu aerul își dau duhul, deci nu exista nici un risc...