| ice155 a întrebat:

La ce aduce masturbarea in exces (1-3 ori pe zi ) multi intreaba si nu stiu cum sa le raspund

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Duce la dependenta exagerata, poate ti se intampla sa fi pe strada si sa nu te poti abtine si trebuie sa fugi intr-o toaleta publica sa te masturbezi

| Rebecca009 a răspuns:

Masturbarea nu e niciodata in exces. E foarte sanatoasa, pentru potenta, si in acelasi timp devii mai inteligent...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masturbrea excesiva duce la slabirea sistemului imunitar, la slabirea vederii, a memoriei si multe alte elemente negative. Parerea mea este sa te opresti atata timp cat ai cu cine sa-ti satisfaci placerile sexuale. Inca esti la o varsta frageda cand organismul se formeaza si bine ar fi sa se formeze corect si sanatos. Este mai sanatos sa intreti relatii sexuale normale decat sa te masturbezi. Din punct de vedere psihic, masturbarea duce la anxietate, singuratate si ejaculare precoce

| Octavian26 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca, mai mult ca adevarat, Harababura ai zis cam tot ce se putea in acest topic! Meriti funda!

Succes.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Octavian26):

Multumesc de apreciere fratele meu de peste mari si tari, suntem pe acest site sa ajutam, funda nu ni se potriveste deoarece suntem baietiwinking, sper ca ai trecut cu bine peste acea furie care s-a abatut asupra continetului unde te aflii, nu uita ca noi romanii suntem din fire saritori si ajutam oamenii care se afla la necaz, sanatate!

| Octavian26 a răspuns:

Rebeca nu stiu cine te-a mintit pe tine dar poate la voi e asa! La noi in nici un caz nu devi mai inteligent de la masturbare laughing!

| ice155 explică:

Amavut invedere daca duce la o oarecare impotentata si daca da sa descrieti care anume