| maiestro a întrebat:

La ce interval de timp incepe sa ii curga sange din vagil prietenei mele? Din an in an sau cum?

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, nici vorba! Daca e virgina si o dezvirginezi doar o singura data in mod normal ar trebui sa curga, daca te referi la ciclul menstrual, atunci in fiecare luna, cam pana la varsta de 50 de ani o fata are mestruatie lunar, cateva zile, in functie de organismul fiecareia, cam intre 2-7 zile.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca te referi la ciclul menstrual acesta apare o data la 28 de zile.

| xibalba a răspuns:

Daca te referi la menstruatie, in mod normal ar trebui sa apara la un interval 28 de zile.

| Munchkin a răspuns:

rolling on the floor Glumeşti, mă? Din an în an? Pfff, ce bine-ar fi...

| sunset22 a răspuns:

Probabil se refera la menstruatie care apare o data pe lunahee hee
din cate imi amintesc eu chestiile astea se invatau la orele de biologie, nu vreau sa fiu rea dar observ ca sunt multe persoane care nu cunosc aceste lucruri elementare...si se mai si gandesc la viata sexuala la 13 ani. thinking