| Ginuk a întrebat:

La ce varsta ar fi cel mai bine sa-mi incep viata sexuala? astept un raspuns va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| Gabitza a răspuns:

Nu sunt de parere ca exista o varsta! Totul consta in a fi pregatit pentru o responsabilitate asa mare! In primul rand te gandesti ca e posibil sa se intample ceva in timpul actului sexual, si e posibil sa apara o sarcina, ce nu cred ca e dorita! Si atunci, ce vei face? In plus, e posibil sa nu ramai toata viata langa baiatul care te. a facut a lui! Si mai departe... ce vei face? Vei avea un sot mai incolo. ce va crede despre tine? Trebuie sa te
gandesti foarte bine si sa fi foarte constienta de responsabilitati! happy

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel puţin după vârsta de 18 ani!
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Oricand de la 15 la 30 de ani. Depinde de tine, daca esti pregatita, daca ai cunostinte suficiente in legatura cu asta, daca doresti sa faci asta. Si poate tii cont si de credinta in privinta asta, poate o vei incepe cu persoana promisa tie, atunci cand aveti amandoi o situatie clara si va indreptati spre o nunta. :-?
Pana atunci invata si tu despre sex, contraceptie, etc. etc., iti dau doua link-uri care mi se par mie mai interesante:
http://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-4.htm
http://www.avort.ro/
Foloseste prezervativul. :-?

| Sigmund a răspuns:

Tin sa cred ca nu este o varsta standard pentru asta, pur şi simplu o faci cand te simti pregatita si trebuie sa o faci din dragoste. Oricum nici prea de mică nu e bine cum ar fi 13-14 ani, ci poate după 15-16 daca te simti pregatita, desi unii si-o incep la 18 sau mai incolo.

| Dan a răspuns:

La 22 ani, atunci vei intelege mai bine :"Jocul iubirii". Noroc! happy

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

22?straight face
lol

| hjs a răspuns:

Nu exista o varsta anume la care s aiti incepi viata sexuala.Atunci cand esti pregatita.Totusi.daca vrei o varsta. pot sa iti spun.pe la 17-18 ani e okwinking

| Shinen a răspuns:

Depinde cand esti tu pregatita.
Si, daca vrei sa-t raspund la intrebare, cam pe la 18-19 ani.

| cosminbacau a răspuns:

In momentul in care simti ca nu trebuie sa intrebi pe altcineva asta. Atunci inseamna ca esti pregatita psihic si fizic.

| 009 a răspuns:

Cand esti tu pregatita(fizic si psihic)daca crezi ca ai gasit baiatul potrivit si cu el vrei sa faci acest pas dc nu happy

| Satisfaction a răspuns:

Poti sa o faci cand vrei dar cu atentie. stiti la ce ma refer.

| denisa_2911 a răspuns:

Viata sexuala nu conteaza de o varsta, o faci cand te simti pregatita, si inainte sa o faci e mai bine sa te documentezi. sper ca te-am ajutatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o varsta anume la care sa iti incepi viata sexuala.Trebuie doar sa te simti pregatita atat fizic cat si psihic.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vârsta de 18 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu la vârsta de18 ani poţi săţi începi viaţa sexuală! ai înţeles?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy Cand te simti pregtita psihic si fizic, iar corpul tau este indeajuns de dezvoltat Este bine 17-18 ani, chiar peste 18happy

Răspuns utilizator avertizat
| OverTheLimit10 a răspuns:

Da id tau sa vb intre 2 id daca ma intelegi.

| puiuts a răspuns:

Ar fi bine dupa 18 ani