| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta ar trebui sa se casatoreasca un baiat.Dar o fata?

12 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Niciodata...burlac pe viata

| Nomoreregretstb a răspuns:

Totul depinde de iubire, cand sunt pregatiti si siguri pe ei, nu ocnteaza asa mult varsta daca ei cred ca asta e bine pentru ei

| RAY a răspuns:

Niciodata,omul e poligam, nunta e o minciuna la adresa naturi umane

| Violleta2022 a răspuns:

Atata pentru baiat cat si pentru fata, casatoria ar trebui sa se intample cand este dragoste puternica, cand au o situatia financiara buna si un loc al lor, unde poate sa-si intemeieze o familie si sa aiba cum sa o intertina si sa-si creasca copii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Atat barbatul cat si femeia ar trebui sa se casatoreasca pentru a-si intemeia o familie doar in momentul in care sunt siguri ca vor reusi sa-si intretina in conditii decente viitoarea familie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In momentul in care considera ca si-au gasit perechea. Pentru ambele sexe. Totusi ar fi mai bine peste varsta de 23 de ani. Mai devreme de atat mi se pare imposibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De preferat niciodata.

| Printesa10TM a răspuns:

Cand se simt pregatiti. De prsferat, dupa 20 de ani. Pe la 25-27.

| Andrei277 a răspuns:

Peste 25 la fete peste 27-28 baieti nu trebuie grabit ca dupa se poate regreta si e mai naspa

| radubz a răspuns:

La varsta la care nu-si mai pune intrebari de genul asteia pe care ai pus-o tu happy

| micutafloare a răspuns:

Un băiat după 24 si o fata după 22..parerea mea ^_^

| RokoRo a răspuns:

Vezi ca astia te invata prostii. laughing)) Nu exista o varsta anume la care ar trebui sa se casatoreasca cineva, fie baiat, fie fata. Este totusi absolut necesar ca atunci cand tinerii fac acest pas, sa fie suficient de maturi pentru a intelege foarte bine ceea ce fac.