| AlexBd a întrebat:

La ce varsta e cel mai indicat sa. ti incepi viata sexuala? Seriozitate.

9 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Cand ciripeste pasarica sau pasaroiulove struck

| ciresik80 a răspuns:

Cand te simti pregatit, cand stii cate ceva despre contraceptie cand ai organele sexuale dezvoltate suficient ca sa nu te trezesti mai tarziu bolnav.

| iloveunicorns a răspuns:

Când te căsătoreşti.

| Trolli a răspuns:

Pe la varsta de 18-19 ani. Atunci corpul este dezvoltat. Dar inainte de inceperea vietii sexuale, trebuie sa te informezi cu privire la BTS si contraceptie, daca esti fata, mergi la ginecolog ( ar fi indicat pentru sanatatea ta).

| alina58 a răspuns:

Nu scrie in nici o carte varsta la care trebuie sa iti incepi viata sexuala. Stiu doar ca nu trebuie nici prea devreme, deoarece corpul nu este dezvoltat, dar nici prea tarziu. Nu trebuie sa iti incepi viata sexuala, pentru ca ceilalti prieteni ai tai nu mai sunt virgini. Pur si simplu o faci cand te simti tu in stare de asta, fara sa ti cont de cei din jur!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| RebecaBaa a răspuns:

Doctorii spun ca "incepand cu minim 15 ani" este potrivit din punct de vedere fizic...psihic, tu trebuie sa fii 100 % hotarat si sa iubesti acea persoana. Idiferent daca esti fata sau baiat. Succes:*!

| Raluca_5709 a răspuns:

Cand esti pregatit si cand esti sigur ca ai gasit persoana potrivita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata sexuala se incepe atunci cind tu simti ca esti pregatit, ca vrei asta.Fiecare o incepe diferit si cind vra, nu este o anumita virsta.Iti perzi virginitatea atunci cind tu esti pregatit si mental si simti ca ai nevoie tu de asta si nu te impuni cineva sau o faci ca sa fii ca toti din jur.Tu singur simti cind e momentul.