| LanguageMaster a întrebat:

La facultate cum îți faci prietenă?

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cum iti faci in general!

| peperonies a răspuns:

Foarte diferit fata de liceu dar nu chiar ca la locul de munca.

| LanguageMaster explică (pentru peperonies):

Cum adica foarte diferit?
Poti te rog sa-mi explici.

| Ara997 a răspuns:

Te asezi la cursuri langa fata care iti place, intri in vb, faci proiecte comune cu ea, plecati de la cursuri impreuna, o conduci etc. vb cu ea si chestii profesionale si pe linga.
ii faci curte, pe fata. o faci sa se simta apreciata, ocrotita, respectata. nu faci bancuri proaste, nu razi la bancuri proaste.
nu te porti urat cu alte fete si alte persoane in general. fetele te evalueaza si in raport cu ceilalti.
discutati despre hobiuri, petrecerea timpului liber. cauta pct comune. ofera te sa o ajuti in diferite situatii etc.
si cel mai important :
ALEGE CU CAP. s-ar putea sa devina mama copiilor tai.
hai bafta!

| LanguageMaster explică (pentru Ara997):

Apropo,există şi fete care fac asta?

| Ara997 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Adica sa se aseze langa un baiat, sa-l legene sa-l ia in brate, sa-i ofere protectie? da, exista dar baietii respectivi au cel putin gradul 4 de handicap. adica aia nu-s barbati valizi. si atunci mai de mila mai de sila fata il ajuta...
dar baiatul daca e sanatos atunci trebuie sa "atace "el.

Răspuns utilizator avertizat