| LanguageMaster a întrebat:

La facultate cum pot să-mi fac o prietenă?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca vrei o prietena... asa repede, intrii pe cineva pe Facebook, te dai in vorba si restul o sa vina de la sine.

Dar... iti spun ca nu trebuie sa iti impui asta asa de mult laughing Lucrurile frumoase vin cand nu te astepti. Daca vrei ceva de durata, nu mai cauta asa de mult. Continua sa fi tu si o sa gasesti pe cineva ^_^
Totul e o chestie de timp. Ai doar rabdare si o sa vezi. Crede-ma.

| LanguageMaster explică (pentru DoarBogdan):

Adică voi găsi o fată care mă place?
Eu sunt la facultatea de litere şi sunt 97% fete.

| DoarBogdan a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mersi de funda.

| DoarBogdan a răspuns (pentru LanguageMaster):

Normal ca vei gasi...
Nu esti singur in lume si nu vei fi.

18 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Oriunde iti poti face o prietena, numai daca intrii in vorba. Pui ochii pe fata care-ti place si incepi sa conversezi, si restul vine de la sine.

| LanguageMaster explică (pentru GdX):

Sau se poate întâmpla să pună ea ochii pe mine şi să înceapă să converseze cu mine?

| GdX a răspuns (pentru LanguageMaster):

Frate, esti la litere. Esti in paradis, ai de unde alege, daca tu stai si astepti sa cada din cer e treaba ta, dar esti barbat si daca vrei o relatie, o fata care-ti place ar fi cazul sa abordezi tu. Rar fete care sa intre ele in discutie cu un baiat. Fetelor le place sa fie cucerite. Si dupa ani de zile de relatie, vezi ca partenerei ii place sa o "cuceresti" zilnic si sa nu te dai batut cand i se pun "piticii". Bafta

| LanguageMaster explică (pentru GdX):

Ziceai că rar fetele intră in discuție, dar dacă mă place o fată va discuta cu mine?

| GdX a răspuns (pentru LanguageMaster):

Daca te place si daca este mai infipta da, va vorbi cu tine, dar sa ii arati ca iti place si tie de ea sa nu fii indiferent.

| LanguageMaster explică (pentru GdX):

Bine,mersi de sfat!
Apropo, ce înseamnă "înfiptă"?

| GdX a răspuns (pentru LanguageMaster):

Tupeista, intra in discutie cu oamenii. Nu ii este rusine sa deschida gura sau sa faca ceva.

| Sociopat a răspuns:

Te bagi in seama cu alea care-s singure si nu stiu pe nimeni. Asa e cel mai usor. Te dai ca vrei sa fiti prieteni si prostii de genul.

| RAY a răspuns:

Prima impresie e aspectul fizic, de gasit vei gasi dar daca arati ca esti disperat gtoate vor fugi de tine, fetele de varsta ta cauta barbati frumosi, fetele cauta un barbat popular cauta un alfa adevarat

| LanguageMaster explică (pentru RAY):

Ce trebuie să fac ca să nu arăt că sunt disperat?

| RAY a răspuns (pentru LanguageMaster):

Sa fi relaxat

| LanguageMaster explică (pentru RAY):

Dar facultatea de litere este într-adevăr un paradis dacă vrei să găseşti o fată?

| RAY a răspuns (pentru LanguageMaster):

Vei alfa tu asta

| Violleta2022 a răspuns:

I n caelasi fel in care iti faci o prietena si la liceu!
Esti politicos, ii zambesti, o saluti, o intrebi ce face sau ce cursuri are...mai ales daca este in an cu tine...samd.

| Gogoasa24 a răspuns:

Simplu, dai o palma peste cur si urla pe hol am **** mare.