| fatasexysirea a întrebat:

La farmacii si la supermarketuri se vand prezervative minorilor?(nu stiu pt. ca de obicei iubii le cumpara,dar nu e el oblicat sa cumpere, e si treaba fetelor sa se protejeze)
Si ce fel de prezervativa merg pentru un penis de 17 cm in erectie si destul de gros 12 cm circumferinta?"

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Noi nu stim ca nu suntem farmacisti sau casieri, ei stiu mai bine, intreaba-i pe ei

| RAY a răspuns:

Normal ca se vad si minorilor care e problema

| corbulalbrosu a răspuns:

Cele mai des folosite prezervative sunt cele din gama Durex deoarece sunt considerate ca fiind cele mai fiabile. Prezervativul trebuie sa stea foarte bine pe penis si din acest motiv ar fi indicat sa-ti cumperi prezervativul de marimea potrivita in cazul penisului tau. In cazul in care marimea este indicata prin literele S, M, L, XL atunci pe penisul lui se potriveste marimea " M ". Ai putea incerca si marimea " L " (in cazul in care penisul tau chiar are cei 17 cm lungime), dar consider ca ar fi prea larg, si s-ar putea sa nu stea fix si ar putea aluneca de pe penis inainte de a finaliza/ejacula. Daca marimea prezervativului este indicata printrun numar, cel mai potrivit prezervativ ar fi cel notat cu 53 sau 57. http://idealpenis.blogspot.gr/......um-sa.html

| Emilian65 a răspuns:

Da, la farmacii si supermarketuri se vand prezervative oricarei persoane care doreste sa cumpere. Nu este nici o restrictie de varsta. In ce proiveste marimea, ele sunt universale si se potrivesc la orice marime a penisului.

| AutumnDay a răspuns:

Ok, am inteles, deci inainte de toate i-ai facut masuratori lui iubi asta al tau. happy
Si da, mergi frumos in Kaufland, pui prezervativele in cos si le cumperi. Si nu,,, treaba" sa se protejeze nu e a fetelor, e a amandurora.