| Andreea1357 a întrebat:

La ginecolog se poate spune cati parteneri ai avut sau cand ai intretinut ultimul act sexual?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni si niciodata in afara de fata/femeia aflata in cauza, nu poate sti cu cati parteneri a intretinut acte sexuale, numarul de acte coitale intretinute si nici momentul in care a fost intretinut ultimul contact sexual, chiar si daca ultimul coit a fost intretinut cu cateva minute mai devreme. big grin

| suntserios a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Si atunci cum se determina o agresiune sexuala daca nu se poate aproxima cand a fost ultimul contact sexual.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru suntserios):

Medicul ginecolog de la IML poate constata si determina si sa se si pronunte in mod cert, numai in cazul in care violul a fost violent sau indelungat cu participarea a mai multor ticalosi nemernici si au rezultat si ramas urme vizibile sau pe baza analizei ADN. Certificatul medico-legal se emite de catre medical respectiv pe baza analizarii ranilor, a fisurilor si a rupturilor musculare din vagin sau a muschilor sfincterului anal, care se produc in urma agresiunii de viol. In cazul in care nu exista urme vizibile constatarea se poate face/aprecia doar pe baza analizarii secretiei vaginale si a anlizelor ADN.

| mihai69 a răspuns:

Numai dacă ți-a montat anterior vreun contor / cameră video în vagin. Altfel, nici vorbă!

| Hammurabi a răspuns:

La ginecolog nu, doar la hipnoterapeut.

| sofisis a răspuns:

Nu.

| HazelEyes77 a răspuns:

In niciun caz.

| Elena9328 a răspuns:

Nu se poate.