| 84738493 a întrebat:

La inceputul clasei a 5 a dam vreau test la istorie care suna cam asa:
1. Ce popoare au stat la baza formarii poporului roman?
2. Dati exemple de voievozi si locurile unde au purtat lupe pentru apararea independentei in evul mediu
3. Prin ce este important domnitorul Alexandru-Ioan Cuza?
4. Care este semnificatia zilei de 1 Decembrie Ziua nationala a Romaniei?

Va rog...Doar spuneti-mi daca se va da test la istorie in prima ora de istorie si daca da, seamana vreun pic cu asta?

Va rog nu imi raportati intrebarea deoarece nu aveti motive fiindca nu am cerut raspunsuri la intrebari!

Va multumesc anticipat!

(Scz pentru categorie! E cea mai vizitata)

Răspuns Câştigător
| ralucaizabela12 a răspuns:

Buna
Eu incep scoala maine si am auzit adica stiu ca luni incepe scoala iar marti dau test la romana si la mate iar despre istorie nu o sa dam cred. Daca o sa dam si la istorie asta va fi miercuri
Sper ca te-am ajutat!
Imi dai te rog funda ca eu nu am niciuna

4 răspunsuri:
| splash132 a răspuns:

Din cate stiu eu nu am dat niciun test,, si la o adica toate intrebarile astea sunt banale...sunt lucruri pe care le stie orice om cu putin cultura generala. exclus prostiiii

| lovevampire18 a răspuns:

Nu va da test din prima ora.La toate materiile aveti 2 saptamani de recapitulare si apoi dati testele initziale si unii peofi la trec in catalog altii nu.

| 84738493 explică:

Nu...am dat testul azi...si erau aceste intrebari si am luat 10! dar multumesc oricum! big grin

| InocentDarkMoon a răspuns:

Eu nu am dat nici un test ori cum in prima ora in nici un caz nu se dau testele si din cate am auzit eu pe la scoala testele de evaluare sa testeze cunostintele se dau peste 2-3 saptamani o.O nu sunt sigura dar cam asa e oricum cam toti stiu raspunsurile astea deci nu ar fi o problema daca dai testul daca nu invatale nu sunt multeoh go on oricum profesorii cam dau teste macar in a doua ora din ce ti-au predat ei nu alt profesor [-x