| andrada a întrebat:

la ora de rom. nea mutat cu baietii si mie imi place de baiatul cu care stau acum (adica numi placea de el dar acum m-am indragostit de el) si cred ca si lui ii place putin de mine dar nu stiu cum sa fac sa faca el primul pas. adica nu vreau sasi dea seama ca-l plac dar vreau sa fac ceva ca sa il faca pe el sa faca ceva. (daca intelegeti ce vreau sa spun) maine avem iar romana si in fiecare ora imi vine sa lesin cand sta in banca cu mine. plz helpce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SpEEdz0r a răspuns:

Cel mai bine il intrebi! Daca nu poti intreaba`l pe mess, poate nu te simti la fel de stanjenita. Sau pune in prieten/a sa il intrebe! Succes`z

5 răspunsuri:
| Renov69 a răspuns:

Puneti silicoane :*

| CosmiiX a răspuns:

Apropie=te de el
cheama`l afara.mai vorbiti pe mess.` si pana la urmao sa iasa ceva bun. daca aveti sentimente comunebig grin
funda?

| haiZI a răspuns:

Vorbeste cu el mai mult, incearca sa gasesti un punct comun fie el in orice :muzica, pasiuni despre care sa puteti conversa. Fa-te placuta si daca te place va dori fie in compania ta.Si isi va da si el seama ca il placi din moment ce petreceti timp impreuna.pa pa

| Lovemebabybee a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie...afla genul lui si fi putin indiferenta cu el... daca ii arati ca iti place de el, va crede ca esti o disperata dupa el iar daca nu iti va iesi pune o prietena din clasa sau o colega sa vorbeasca cu el cu motivul ce crede el despre tine. sper ca ti-am fost de folos fundabig grin?

| Madiitza a răspuns:

Bunaaa(:. pai dupa mine ar trebui sa vorbesti cu el. adica intreaba-l cm merge cu fetele? daca ii place de cineva... si daca zice da. intra in detalii intreaba-l dc nu sta cu ea... si dai un sfat ca sa fac primul pas!big grin dar sperand ca esti tu!winking
Asta e parerea mea, adica eu asa as face big grin
Sper sa iti fie de ajutorwinking