| Nemo99 a întrebat:

Lichidul pre spermatic e periculos? Vreau raspunsuri serioase.Va multumesc!

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu e nociv, face bine la ten si purifica sufletul

| corbulalbrosu a răspuns:

NU.NU este deloc periculos. NU se produce o sarcina prin intermediul acestui lichid. De fapt este chiar benefic pentru bunul mers al unei partide de sex reusite.Este un raspuns cat se poate de serios. Rolul si rostul lichidului respectiv este cel de a curata canalul uretrei de eventualele urme de urina (nociva pentru spermatozoizii aflati in sperma) inaintea momentului eja cularii. De asemenea are si rolul de a lubrefia glandul in vederea asigurarii conditiilor optime pentru ca decalotarea sa se produca cat mai usor si mai lin/fin cu putinta in timpul ma sturbarii. In momentul producerii lichidului de catre glandele Cowper acesta este perfect curat, steril adica nu contine spermatozoizi. Bineinteles se poate contamina cu sperma ramasa in uretra de la o eja culare anterioara si astfel prin amestec sa se produca o posibila contaminare.

| lpavel a răspuns:

Periculos in ce fel? Adica poti muri daca-l inghiti sau ce? big grin

| asdfghjkl1231 a răspuns (pentru lpavel):

Cred ca se refera la o eventuala sarcina.
Daca la asta se refera: in caz ca el a ejaculat inainte cu cateva ore si nu a urinat intre timp si o faceti neprotejat, da este periculos deoarece spermatozoizii au ramas pe "canal". Bafta.

| lpavel a răspuns (pentru asdfghjkl1231):

Iar daca a urinat gata, nu mai e nici un pericol? big grin Mai bine lasa-i com celui ce a pus intrebarea nu mie. Nu vezi cat de prost esti, ma mai si inveti?

| asdfghjkl1231 a răspuns (pentru lpavel):

1. I-am spus in mare. Cred ca este destul de mare sa stie si singur/a daca si-a inceput viata sexuala, nu crezi?
2.Raspunsul era pentru cel care a pus intrebarea. Doar prima fraza facea referire la tine. Dar daca erai atat de destept pe cat te consideri iti dadeai si singur seama atat la raspunsul meu, cat si la intrebarea pusa. Era la mintea cocosului (aici ne dam seama ca nu ajungi la stadiul unui cocos) ca facea referire la o sarcina, nici pe departe la o eventuala moarte, dar te inteleg asa este cand esti prea frustrat. sad laughing).