| anonim_4396 a întrebat:

Luna aceasta mi-a intarziat menstruatia 3 zile, iar a 4 a zi am facut un test femina clue care a iesit negativ(l-am facut de dim), ziua urmatoare mi-a venit dar m-a tinut numai 2 zile.(folosesc metoda coitus intrerruptus de mai bine de un an si nu am avut pb).
Oare nu a fost testul bun? Sa il mai repet?
Multumesc

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

L-ai facut prea repede. S-ar putea sa fi obtinut un rezultat fals pozitiv. Pentru a atinge maximul de siguranta indicat pe ambalajul testului trebuie sa-l faci incepand din ziua a opta de intarziere din prima urina de dimineata si sa-l repeti dupa 3 zile.

| roxpau a răspuns:

In astea 2 zile cum ai avut menstrutia la fel de abundenta? sau mai degraba a fost o falsa menstrutie, pentru ca daca ai avut in astea 2 zile o menstra nu foarte abundenta ar putea fi nidatia ( fixarea ovulului in uter ) nu vreau sa te speriu dar s-ar putea sa fi insarcinata oricum pentru linistea ta fa mine dimineata un test Clear Blue sau Sure Check

| ● Ďعw a răspuns:

Ai facut testul peste 14 zile? si daca da l-ai facut dupa prima urina?