| ralu70 a întrebat:

Luna asta am avut menstruatie doar o zi (de pe 24 pana pe 25). de obicei la mine dureaza 6 zile. am avut 2 contacte de la ultima mestruatie, una fiind in perioada fertila (pe 16). ambele au fost protejate. din ce cauza? se poate sa fie sarcina?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fie sarcina si acea sangerare sa nu fi fost menstruatie, ci o sangerare de implantare a sarcinii. Dar daca spui ca de fiecare data ati folosit corect prezervativ, riscul de sarcina este extrem de mic, practic neglijabil.
Asa ca ramane o posibilitate mult mai rea si anume sa fii bolnava, sa ai o dereglare hormonala. fa-ti un test de sarcina din prima urina de dimineata si apoi du-te la ginecolog.

| gigiro a răspuns:

S-ar putea.si mie mi s-a intamplat la fel. Acum il am pe Bogdan.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Se mai intampla cateodata e normal stiu fete care au avut menstruatie 6 ore pentru ca nu au avut nevoie de modificari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca s-a rupt prezervativul, dar cred ca iti dadeai seama daca se intampla asa ceva. Este posibil sa fie o simpla raceala, sau o dereglare hormonala. Daca sexul este protejat nu exista riscurile unei sarcini