| O_3031 a întrebat:

Luna asta am facut un tratament care sa-mi provoace menstruatia, pentru ca mi-a intarziat vreo 2 luni. Tratamentul s-a terminat in data de 16 seara, iar in 18 mi-a venit ciclul. Iar din 18 am inceput sa folosesc anticonceptionale la recomandarea unui ginecolog. Voiam sa stiu daca incepand de saptamana vitoare pot sa fac sex neprotejat? Si-au facut efectul medicamentele? Am 18 ani.

Răspuns Câştigător
| yoanna11 a răspuns:

Nu e vb daca si-au facut efectul, tu poti sa le iei in continuare si poti sa faci sex neprotejat nu e nicio problema happy dar sa le iei mereu sa nu le uiti, ca daca uiti s-ar putea sa fi mamica laughing

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In functie de anticonceptionalele pe care le iei, poti face sex neprotejat dupa 5 sau 7 pilule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tratament ai facut pentru ati veni ciclul

| Bogdan123Bogdan a răspuns:

Cate zile ai luat tratamentul pentru a veni menstruatia? si cate pastilute pe zi? multumesc

| O_3031 explică:

Tratamentul l-am facut cu Duphaston iar anticonceptionalele pe care le iau sunt Artizia.