| trista_5619 a întrebat:

M-a lasat pentru alta! nici nu a vrut sa-mi spuna,, a ales sa-si puna poze in loc, si pe ale mele le-a sters. Cum sa-mi revin, nu ma pot opri din plans, imi aduc aminte de toate aceste 9 luni impreuna, si nu-mi vine sa cred,,, ma intreb, ce are ea si nu am eu? poate ca a vrut sa aiba relatii sex. si cum cu mine nu a avut si-a cautat alta, si acum se razbuna? Spuneti-mi ceva care sa ma ajute sa-l fac sa regrete ca s-a jucat cu mine in felul asta. ceva vreun mesaj, nu-i doresc raul nu sunt persoana de aceea, vreau doar sa stie ca a facut mult rau jucandu-se cu iubirea mea. P:S: stiu ca nu trebuia, dar atat de tare m-a durut cand am vazut pozele, incat vroiam sa trec pe la farmacie sa-mi cumpar pastile,, cat mai multe sa le beau,, nu am incercat asa ceva niciodata, am auzit ca daca iei prea multe iti fac rau. dar m-a oprit gandul ca familia mea vor suferi din cauza mea, stiu ca el nu merita sa ma ucid pentru el,, dar va rog,, vreau sa-l fac sa REGRETE! I-am scris un mesaj de adio si el m-a sunat si mi-a spus ca m-am grabit cu mesajul,, si mi-a spus ca trebuie sa vb in fata. eu cred ca vrea sa-mi faca "surpriza", si sa vina cu ea,,, imi inchipui ca daca va face asta, o sa intru in coma sau mai bine,, sa ma arunc in drum,,, nu am avut niciodata asa ceva in cap. el m-a schimbat. va rooooogg sinceritate, nu va bateti joc... mi-ajungeeee.

Răspuns Câştigător
| princess_9789 a răspuns:

Sa stii ca indiferenta intotdeauna va durea cel mai mult...Nu te inchide in tine. Nu uita ca ai parintii aproape si poate ca ai niste prieteni minunati care te pot ajuta. Gandeste te ca el e un mare dobitoc si ca tu esti o persoana norocoasa. De ce esti norocoasa? Pentru ca el si-a dat masca jos devreme, astfel incat tu sa fii impacata cu tine insati. Tu trebuie sa tii capul sus. E onorant sa nu arunci cu noroi in el, pentru ca se va afunda singur in noroi cand te va vedea pe tine fericita. Sterge ti lacrimile, uita0te in oglinda si fii ferm convinsa ca intotdeauna e loc de mai bine si ca tu meriti ceva mult mai bun de atat.Esti fata.Esti sensibila, iar totodata puternica. Nu lasa pentru nimic in lume sa fii calcata in picioare! Mult succes si ai grija de tine. Nu uita ca ai multe motive sa zambesti. Invata sa apreciezi lucrurile frumoase din jurul tau si vei descoperi ca esti fericita ca esti sanatoasa, ca ai ocazia sa vezi rasaritul inca o data. ca te poti bucura de zgomotul cel mai enervant pe care un surd nu il aude. Capoti vedea si o ploaie urata pe care un orb nu o vede. ca poti vedea rasaritul pe care un batran nu mai stie daca il apuca: Nu uita ca esti tanara si poti intalni iubirea. apoi alta, si apoi alta pentru ca esti tanara si pentru ca tu POTI! ia vezi? POTI?

10 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

Draga mea, niciun baiat nu merita pretul vietii, nici macar 9 luni de relatie nu merita asta. daca tu esti gata sa pierzi totul pentru un "oarecare" atunci este decizia ta.
dar mi se pare stupid, asta poate si pentru ca nu am cum sa te inteleg pe deplin dar, sa iei asa o decizie intr'un moment ca acesta.
parerea mea e sa.ti revi si sa te intalnesti atunci cu el, avand in vedere ca aceea sa fie ultima data.

| User a răspuns:

Sa te omori? Pentru ce? Nu-i clar ca-i un dobitoc? Si chiar daca n-ar fi, de ce sa te omori tu? Cine si ce are de castigat? Iti spun eu, nimeni, ba chiar din contra. Deci las-o mai moale cu gandurile astea si cu lacrimile si bucura-te de primavara.

| ELLSSA a răspuns:

Nu era o rezolvare in tot ceea ce intentionai sa faci.
Lasa-l, o sa regrete el mai tarziu cand o sa isi dea seama de unele lucruri.
De apreciat este ca nu ai avut relatii intime cu el, fiind de 9 luni...
O sa aprecieze si el prea tarziu acest lucru cand o sa vada ca majoritatea fetelor nu mai sunt virgine de la 10-12 ani.
Da-l uitarii draga mea si o sa fie mai bine.

| Mary_5158 a răspuns:

Pai daca el ti-a cerut sa vb in fata,poate are ceva important sa iti spuna,poate nu r chiar asa cum crezi. vorbeste cu el. Dar te-ai gindit ca poate ti-a facut vreo farsa,ca sa iti incerce sentimentele
discuta cu el calm,si vezi sutuatia,iar daca e asa cum crezi,atunci vezi si tu de drumul tau cu gindul ca mai exista baieti cu inima mare,poate te asteapta, si e alaturi.
capul sus, curaj

| albertcraiova a răspuns:

Nu trebuie sa ii mai dai nici o sansa.incearca sa il uiti iesi cu prietenii tai ei sunt sg lucru de te pot face mai fericita si daca vrei sa ii faci in ciuda iesi cu altu de e mai frumos ca el si pupa-te cu el cand este de fata cu asta sigur il vei infuria

| blabla5532 a răspuns:

***, degeaba ii dati sfaturi fetei, daca il iubeste cum am iubit si iubesc eu o sa ajunga foarte rau. acum depinde si de varsta ei. eu m-am regasit in amfetamine si vodca. nu functioneaza nimic din ceati spus. sa va spun de ce? pentru ca ea il iubeste. daca esti adolescenta iti va lua cam o luna sa scapi de suferinta parerea mea. daca vrei sa ti le spun pe fata, irynel_rapp@yahoo.com
eu te sfatuiesc sa te duci la intalnire doar daca te cheama el, nu stii ce va urma, stii vorba aia speranta moare ultima da ai grija sa nu mori odata cu ea. te pup

| niki_8739 a răspuns:

Vrei sa-l faci sa regrete :fii fericita.( nu stiu daca stii fraza : Raiul tau fals-iadul lor adevarat ). Disperarea ta ii va da si mai multa putere.Nu te grabi sa mergi la intalnirea pentru explicatii cu el.Mai ai nevoie de explicatii? E o perioada neinchipuit de dureroasa pentru tine, dar fii puternica.E foarte important sa nu stai acasa. Distreaza-te cit mai mult.La inceput nu ai chef te simti oribil, dar apoi iti revii ))MUuulta bafta :*

| mygirllady a răspuns:

Sa te omori? Esti nebuna? Viata nu se termina la el.Fi puternica, si demonstreaza`i ca nu esti proasta lui! Ai mai multa grija de tine, aranjeaza-te si atunci cand mergi la magazin, pentru ca nu sti cand te intalnesti cu el si te vede.Fal sa regrete in sensul bun al cuvantului. Daca tu o sa iei pastile, el o sa afle.Si ce ai facut? In primul rand iti faci tie rau si la familia ta, si in al doilea rand nu cred ca iti convine sa fie cu tine doar din obligatie, pentru ca tu sa nu mai iei pastile? Asta vrei? Te-ai gandit vreodata daca iei pastile si mori? Cat o sa sufere familia ta? Ai impresia ca si el o sa se omoare? Stai linistita ca nu o sa o faca! Daca mori tu cu el nu o sa mai fi! Deci sfatul meu e sa TE SCHIMBI in sensul bun al cuvantului, stiu ca suferi, dar sunt altii care divorteaza si au copii si isi refac viata, tu de ce nu ai putea? Fi tare! Aratai ce poti! Multa bafta:*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Sincer eu zic sa il dai naiba,chiar daca acum stiu cat de greu iti e ca si eu am trecut printr-o situatie destul de asemanatoare, iar pentru ceea ce ti-a facut el tie nu merita nici sa te mai uiti la el pe strada, crede-ma.Sunt cupluri care se destrama si dupa ani intregi de mariaj si s-au resemnat.Eu personal am o relatie de 5 ani, si cred ca daca mi-ar face ceea ce ti-a facut el tie, nu m-as uita nici cu...la el.Serios.Stiu ca doare prea tare,dar trebuie sa mergi mai departe. Daca vrei,ia id-ul meu, sa vb.: frumu_shyk17, poate te mai linistesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai dc sa mori pentru un baiat! sa nu faci asta niciodtaa! daca el a aleso pe alta arata-i ca esti fericita fara elwinking fai in ciudaaa!
daca nici nu te iubea ii va parea bine daca ti se intampla ceva rau! revinoti! noi fetele stem sefele!
daca el nu te mai vrea nu e un capat de lume! mai sunt si altii.multi altii care te asteapta ai sa vezilaughing
plangi si stai suparata un timp.asaa e dupa despartire! dar dupa revinoti si incepe o noua viatasad
pls:-s