| pantofipantofi a întrebat:

M-a parasit pentru faptul ca sunt foarte timida, a spus ca nu comunic cu el si ca ii dau impresia ca nu imi plac locurile in care ma duce, fizic ma placea, dar isi doreste ca fata sa fie mai naturala mai comunicativa, au trecut 5 luni de cand m-a parasit, in acest timp tot m-am gandit la el, la un moment dat am crezut ca l-am uitat si acum cateva zile l-am vazut pe strada intamplator, imi tremurau picioarele de emotie, simteam ca imi bate inima mai tare, mi-am dat seama ca nu l-am uitat deloc, ce pot face pentru a il uita? am incercat o rel cu alt baiat timp de 1 luna si nu am reusit, mereu il comparam chestii gen "x nu facea asa, x nu era asa" astea mi le spuneam eu in gand, sufar fff mult, poate nu ma intelegeti dar chiar sunt indragostita de acest baiat ca o adolescenta, desi am 25 ani, niciodata nu am tupeul sa spun ce vreau, sa spun ce simt, si ce imi doresc

6 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Am o problema cam la fel, si eu sunt foarte timida, prima data comunica foarte mult la mess, la telefon, sa te obisnuiesti cu aceasta ideea, apoi vei vedea cand ve-ti fii fata in fata vei putea vorbii cu el deschis ca la telefon, si lasa emotiile pe mai incolo.Incearca sa fii ceea ce esti tu.

| KySyB3B3 a răspuns:

Buna Angelutza. orice fata/femeie este timida pentru ca asa suntem noi desi ai 25 de ani nu conteaza. sunt sigura ca nu l-ai uitat stiu cum e te gandesti la el.te uiti la poze.cand crezi ca il uiti iti aduce o mel aminte de el, de voi.de tot ce faceti impreuna si crezi ca tot ce ai petrecut cu el nu poate face altul, nu il poate inlocui nimeni. Poate e singuru baiat la care ai tinut cu adevarat, singuru care a stiut sa se poarte.si poate ca gandu ca poate fii cu alta te macina.aratai ca te-ai maturizat ca privesti lucrurile alfel.iti propun sa te vezi cu el.invita-l unde te ducea cel mai des arata-i ca locu ala il pretuiesti ca ai fost cu el. poate pentru altele pare injositor dar daca tii la el cu adevart.ii arati ca poti sa te schimbi daca nu reuseti incerca sa ramaneti prieteni chiar daca e greu cu timpu te vei obisnui! sper ca ti-am fost de ajutor. funda?

| Thesamegirl a răspuns:

Inteleg perfect, am avut si eu o experienta asemanatoare doar ca eu sunt mai micuta ca tine. In primul cand e o mare greseala sa incerci sa fi cu o alta persoana in afara de el, desi inca mai simti ceva pentru "EL". E timp pierdut, iar comparatiile facute intre X si Z sunt doar inca un motiv cert ca dragostea ta pentru el chiar este adevarata.
Stii, poate nici nu trebuie sa il uiti, inimii nu ii poti dicta desi ti-ai dori.
Fii tu insuti, nu incerca sa pari altcineva, sa te prefaci ca ai o anumite personalitate doar pentru a nu te simti stanjenita de un anumit lucru.
Mult curaj si nu uita mai bine traiesti cu sentimentul "i-am spus ce simt, de acum ce vrea Doamne Doamne" decat sa traiesti cu indoiala in suflet "Daca ii marturiseam ca nu l-am uitat, oare ne impacam? oare eram acum aman2?"
Nu se merita sa dai cu piciorul unei relatii frumoase >:d<
daca vrei sa mai vorbim de diverse lucruri, lasa-mi id-ul :* sunt aici >:d<
:*

| Isabellpink a răspuns:

Fii mai curajoasa :* fa tot ce simti in mom acela fata de acel baiat si ai sa vezi ca va fi bine :*.

| SkyFly a răspuns:

Salut! Ce te costa ca o data in viata sa spui ce simti, sa faci lucrurile asa cum vrei tu? Vei ajunge, daca nu chiar ai ajuns deja, sa regreti ca nu ai facut ceva atat de simplu. Sa treci peste timiditate e foarte greu, dar nu imposibil, merita sa incerci, pentru ca mai apoi sa regreti, nu ca ai tacut, ci si regreti ca ai vorbit si ti-ai dat seama ca nu era sa fie.
Ai 25 de ani, prinde curaj! Poate il vei surprinde placut.
Mult succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa te culci cu mine? Am 15 ani.