| angelinthedark a întrebat:

M-am certat aseara cu prietenul meu fiindca el nu mai are credit iar eu am, dar nu prea il sun. M-a sunat de pe nr unui prieten de-a lui si s-a luat de mine ca cica:tu nu sti sa ma suni? Si repede s-a luat de mine pentru asta, apoi ca de ce am iesit cu prietena mea seara la plimbare, apoi ca de ce nu i-am zis ca m-a sunat un amic de-a lui, etc. bun. Faza e ca asta a fost la telefon, apoi ne-am intalnit si totul a fost bine pana cand am plecat de la el ca am fost la el acs. Ce credeti? A venit cu mine pana la el la poarta si nu m-a condus acasa nici macar pana la coltsad. A zis ca sa nu ma supar dar el nu mai vine si nu stiu ce.Eu normal ca m-am suparat pe el ca e baiat si ar trebui sa ma conduca seara, dar el nu a vrut...azi-dimineata m-a sunat ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.Acum intr mele ar fi:1. oare ar trebui sa il sun si eu mai des, si credeti ca a fost cazu sa ma ia la rost? 2. CE parere aveti de faptul ca nu m-a condus deci pur si simplu m-a deranjat enorm asta c am-a lasat sa merg singura acasa desi nu stau departe de el, trebuia sa o faca. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| TheMihutz a răspuns:

Voi fetele vreti INTOTDEAUNA sa fiti cautate si sa fiti centrul atentiei, eu unul zic ca e adevarat ce spune el, de ce nu-l suni? tii la minutele tale mai mult decat relatia voastra? crezi ca un baiat e un sac fara fund la capitolul bani sau altceva? iar de condusul acasa a fost un gest cam urat din partea lui, oricum BAFTA si suna-l mai deswinking

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu a reactionat tocmai corect, avand in vedere faptul ca nu e prima data cand nu il suni desi nu are credit! Poate trecea printr-o faza mai nasoala si s-a 'razbunat' pe tine, mai mult ca sigur asta!
Cat despre faptul ca nu te-a condus, iar s-a razbunat pe tine desi ar fi trebuit sa ii treaca daca ati vorbit despre ce s-a intamplat la tel (cum era si normal sa faceti).
Lasa-l sa se calmeze si nu-l lasa sa te manipuleze. Vorbeste cu el si explica-i ca vrei sa te schimbi dar sa aiba rabdare!

| nicol20 a răspuns:

Eu cred ca ar trebiu sa ii dai si tu mai mare atentie s-a simtit si el nasol ca nu l-ai cautat. iar partea cealalta ai dreptate si motiv sa te superi putea macar sa te conduca acasa cum facea si alta data.Acum totul depinde de tine daca vrei sa il ierti. sper sa te fi ajutat bafta

| nicol20 a răspuns:

Poate trebuie sa il cauti si tu putin mai des a avut si el dreptate iar cu condusul acasa ai dreptul sa te superi si putea sa te conduca acasa linistit ca nu se intampla nimic incearca sa vorbiti mai mult sa comunicati ca este foarte important intr-o relatie. sper sa te fi ajutat

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Pai la faza cu sunatul are dreptate si el, daca il iubesti nu vad de ce sa nu il suni si tu din cand in cand, trebuie sa existe un feedback in iubire.
Faptul ca nu te-a condus.aici ai dreptate tu, oricat de suparat ar fi fost, era seara si totusi zic eu ca trebuia sa lase orgoliul la o parte si sa te conduca.

| nestlebaby a răspuns:

1. Daca il iubesti, il suni si de 30 de ori pe zi numai sa-i zici:te iubesc. 2. zici ca te-a sunat un amic de-al lui. e gelos! si acum ca l-ai facut gelos(a aflat ca te-a sunat amicul ala al lui) si de asta nu te-a mai condus acasa, tinand cont si de faptul ca nu locuiesti deparde de el, a considerat ca te descurci singura.
Morala:fii mai atenta cu el, adica daca-l iubesti il bagi mai mult in seama.nu e de ajuns ca ii zici ca-l iubesti, trebuie sa i-o si arati(demonstrezi). bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D-ne ce as vrea ca si prietenul meu sa se supere ca nu il sun laughing
Eu as vrea sa ma sune el non stop si sa vorbim mereu chiar daca nu are credit sa dea un beep si il sun eu no problem :Xlaughing da pacat ca e cam enervant :d

| florence a răspuns:

Cand lui i se termina creditul suna-l tu. Comunicarea trebuie sa existe din ambele sensuri. Trebuie sa te conduca, intotdeauna acasa, in special daca este seara si cu atat mai mult ca nu stai departe de el. Nu lasa sa te trateze cu lipsa de respect.