| Pissy a întrebat:

M`am certat cu prietenul meu ieri pentru ca nu are incredere in mine. M`a intrebat unde am fost toata ziua si eu i-am zis ca acasa.Nu a vrut sa ma creada, spunea ca am fost plecata cu o prietena la un baiat.Azi prietenii lui s`au luat de mine, ca de ce imi bat joc de el si le-am explicat ca nu`mi bat joc de el dar nici macar nu a vrut sa ma asculte.Am incercat sa ii spun ca am fost acasa toata ziua si imi spunea sa tac ca stie totu`. Pana acum nu a dat niciun tel sau un msj, inainte el ma suna mereu cand ne certam.Eu am o presimtire ca asta a fost motiv sa ne despartim pentru ca si-a gasit pe alta. Ce sa fac? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-l lasi in pace. Daca nu are incredere in tine degeaba incercati. Totul se leaga de incredere. Daca te iubea, te credea.

7 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

S'o luam logic, asa cum tu presimti ca el are pe alta, asa a presimtit si el ca tu ai pe altu'. Logic, nu?

Inainte sa cauti greseli la altu, verifica'te pe tine insuti.

| Cătălina a răspuns:

Se spune ca un barbat(baiat) ce nu are acasa, cauta prin sat. Nu mai ai ce sa faci, doar sa-l ignori. Daca el nu are incredere in tine, numai are absolut niciun rost sa mai fiti impreuna. Asa cum ai zis si tu, si alti utilizatori inaintea mea, acest motiv absurd l-a folosit pentru a scapa de tine mai repede, sincer. Ori are deja pe alticineva(cum ai zis si tu), ori s-a saturat de relatia care o avea cu tine. Eu zic sa incerci sa-l uiti fiindca nu merita sa-ti pierzi timpul langa un asemenea om.

| marrr a răspuns:

El cauta un motiv sa va despartiti. Lasa-lhappy

| FreakyFred a răspuns:

Da si eu cred ca si-a gasit pe alta. altfel, de ce ar fi facut taraboiul asta daca va intelegeati bine? asta a fost un motiv, cum ai zis si tu. nu sunt prea multe de facut... incearca sa il suni, poate ne inselam amandoi si el chiar a crezut ca tu ieri ai fost plecata, dar nu prea cred asta! daca ai curaj, intreaba-l pe fata care a fost scopul acestei neintelegeri.
mult noroc!

| gabytza387 a răspuns:

Mda...deci ce poti sa faci sfatul meu este sa nu l suni sau sa i trimiti nici mesaj mai asteapta putin... si o sa vezi daca te iubeste si vrea sa va impacati te suna daca nu inseamna ori ca numai vrea sa fiti impreuna ori e prea orgolios sa faca el primul pasbig grin.rabdare:Xsucces:*

| janvarjan a răspuns:

Presimtirea ta este una corecta! Eu zic ca nu te merita si ca este momentul sa ii faci vant ( ceea ce o sa-l doara enorm si o sa te vrea inapoi)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e pentru ca si eu am trecut prin asta...lasa-l in pace si daca te iubeste te cauta el daca nu inseamna ca nu vrea sa mai aiba nici o legatura cu tinewinkingo relatie se bazeaza pe incredere, sinceritate si fidelitatelove strucknu mai gandi ca si-a gasit pe alta ca nu gandesti binewinkingpoate a fost o nepotrivire de caracter:*