| ElenaElenaPiscupescu a întrebat:

M-am despartit de iubitul meu, nu vorbim deloc, vreau niste statusuri. vreau sa-i aratat ca sunt la fel de indiferental dar din pacate il mai iubesc mult...Da nu tot zice sa caut pe altu bla bla ...ci statusuri.

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Nu iti ascunde sentimentele in spatele unor statusuri.
Ai fost cu el, relatia s-a incheiat si nu vad ce rost ar avea acum sa-ti pui niste statusuri care l-ar putea deranja.
Arata-i ca esti indiferenta prin comportament, nu prin statusuri!
Pana la urma inca il mai iubesti.

5 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Statusuri de indiferenta? Cu cat iti expui sentimentele prin statusuri cu atat se va observa mai mai mult ca iti pasa!
Nu ai nevoie de asa ceva, doar lasa ca si timpul sa treaca.
"Indiferenta doare cel mai tare" si este preferata mea, deci daca el nu te merita trebuie sa fii indiferenta fata de el, e greu dar mai rau faci daca ii acorzi importanta!

| Azµre a răspuns:

Stupid, mai bine stai în banca ta! Nu ai nevoie de status-uri nu ai nevoie de mesaje. Simplu nu-l bagi în seamă îl ignori!

| raluk27 a răspuns:

Tu stii macar ce inseamna "indiferent/a"?
Nu ai cum sa fii indiferenta prin statusuri. E ca si cum ti-ai lega o pancarta de gat, pe care scrie "uite ce indiferenta sunt" si te plimbi prin fata lui.
Daca vrei sa arati indiferenta, sterge-l de peste tot, da-i ignore, iesi de pe mess sau ramai invisible si stai linistita.

| χƒяυмυѕιкαχ a răspuns:

1.te suport cat te suport, da cand te dau dracu, te dau din toata inima
2. daca e urusica, nu iti place
daca e dura, obosesti
daca are prieteni, esti gelos daca nu are, te plictisesti
daca e geloasa te deranjeaza si daca nu e, zici canu te iubeste
daca e frumoasa nu iti place ca alti o privesc
daca e urata rad prieteni de tine
daca itit trimite mesaje e stresanta, daca nu, dezinteresanta
concluzie:Stai singur
3.si ramai dezamagit cand iti dai seama ca persoana pe care o credeai speciala este la fel ca toti ceilalti
4. oameni care par reci si indiferenti candva au iubit mult
5. uraste-ma! ca de iubit na-i fost in stare
6.inainte m-as fi dus oriunde cu tine dar acum poti sa te dci si la drk ca nu-mi pasa
7.nu toate gunoaiele se gasesc in tomberoane... Cele mai multe sunt vii si umbla pe strada
8.nu ma suna, nu ma baga in seama, ignora-ma... dar sa taci cand am alt prieten
cam atat stiu te pup :*

| RochEq a răspuns:

Putin de pc mess si facebook, Cu prietenele acasa, Este cam plictiseala n-am ce sa fac, In aceasta zi ma simt minunat funda happy?