| Alexandru11212 a întrebat:

M-am despartit de o fata si tot ma gandesc la ea, imi place de ea, nu stiu cum sa zic, i-am spus si direct si nu isi dadea interesul. Sa o uit si sa imi gasesc alta? Am mai fost "despartit"odata dar acum a trecut 3 luni sau mai mult sau mai putin. Ce sa fac, sa imi caut alta sau sa mai incerc?

Răspuns Câştigător
| QElenaBoghiu a răspuns:

Timpul este cel mai bun doctor in aceste situatii. Orice ai incerca nu da rezultate... O data cu trecerea timpului insa, mai mult ca sigur vei cunoaste si vei iubi pe altcineva. Oricum, nu am auzit inca sa existe dragoste fara suferinta, dar ele constituie o parte din frumusetile vietii! Tu i-ai daruit dragostea ta si ea nu a apreciat ceea ce simteai tu pentru ea deci nu te merita! Uita-te mai bine in jur, vei cunoaste pe altcineva care sa nu te mai raneasca si sa stie sa aprecieze iubirea ta. Ai putea incepe prin a uita de momentele cu ea, o vreme va fi greu mai ales la inceput apoi o sa vezi va fi mai bine! Cauta-ti o ocupatie, un hobby, invata ceva folositor. Evita sa mai vorbesti cu es sau sa va intalniti (asa nu o vei mai uita si vei suferi in continuare)Mereu este foarte greu sa uiti, sa nu suferi, sa nu regreti dar asta este viata fara toate astea nu ar mai fi!

| Alexandru11212 explică (pentru QElenaBoghiu):

A da si mai am o problema luni si marti o sa ma intalnesc cu ea nu este planificat dar ce sa fac sa o evita s-o bag inseama si daca ma baga inseama ce sa fac sa vorbec cu ea sau ce

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Alexandru11212):

Dacă te bagă în seamă îi spui doar "bună /salut" nimic mai mult...

Arată-i ca ești nepăsător dacă ea nu vrea o relație cu tine.
Dacă îi arăti ca încă ești înnebunit după ia. Ia te tine în lesă

| Alexandru11212 explică (pentru QElenaBoghiu):

Multumesc pentru sfat asta am facut

9 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Se pare ca nu prea știi ce vrei. Nu mai încerca.

| Alexandru11212 explică (pentru ℓαυяα):

Multumesc pentru sfat dar sa caut alta sau ce sa fac

| Alexandru11212 explică (pentru ℓαυяα):

Mai vreau sa vad niste pareri

| WgStefan a răspuns:

Ai 12 ani macar? Nu stii sa legi doua cuvinte. Nu are logica ce spui.

| Alexandru11212 explică (pentru WgStefan):

Tu nu ai logica pe acest pamant
si ce te intreseaza