| ZuZu231 a întrebat:

M-am despartit de prietena mea si nu vrea sa ne mai impacam dar cineva mi-a zis ca inca ma place ce sfat imi dati sa o recastig? Dau Funda?!?!

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Probabil intamplarea a facut-o sa-si piarda pe moment increderea in tine. Asa sunt fetele, mai geloase. Tu fa asa cum ti-am zis eu anterior, du-te la ea cu un buchet de flori si un martisor, invit-o in oras si spune-i ca, ea este singura fata pe care o s-o poti iubi vreodata. Zambeste-i foarte mult! O sa fie inca suparata pe tine dar o sa-i treaca.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi la ea cu un buchet mare de flori si o cutie cu bomboane de ciocolata. Nu uita de martisor.

| drogh a răspuns:

Dar care a fost motivul despartirii? Daca a fost din cauza ta, atunci caut-o si cere-i scuze, de preferabil ar fi s-o faci maine, sa te duci la ea cu un buchet de flori si un martisor si sa-i spui,, Te rog, iarta-ma, chiar te iubesc si vreau inca o sansa. Poate am gresit fata de tine, poate m-am inselat, dar nu te pot parasi.Nu as suporta sa nu mai fim impreuna!'' si apoi, sarut-o incet. Daca asta nu merge, caut-o, da-i sperante, nu o lasa in pace si arata-i cat de mult tii la ea, fii cat mai romantic si zambeste-i des, ajut-o la probleme, sa simta cat de grijuliu esti.

| ZuZu231 explică (pentru drogh):

Nu ea a gresit deoarece credea ca o insel cu alta fata dar nu era asa si s-a despartit de mine.Dar am incercat sa ii zic ca nu imi place de ea si ca nu voi fi niciodata cu ea (motivul:urata rau)ssi ea tot nu ma crede si am adus si 2 baieti care ma cunosc bine si ea chiar nu ma crede.

| Fiona35 a răspuns:

Un martisor si daca vrei ii poti canta macar un refren dintr-o melodie de dragoste, gen Akcent- chimie intre noi, sau ceva ce sti sigur ca-i place.

| viataeopoveste a răspuns:

Ca tot vine 1 martie du-te cu un buchet frumos la ea spune-i ca ai fost fraeier sau ca ti la ea si iti pare rau si ca o vrei inapoi.