| ZiZan a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum mult timp si inca il iubesc. cum sa trec peste?

Răspuns Câştigător
| Psihedelic777 a răspuns:

Pai sunt doar 2-3 modalitati.Si anume:
1:ori te impaci cu el. Poate nu suna prea grozav sau asa.Dar totusi incearca sa dai de el si spune-i ca inca mai ai sentimente pentru el si ca nu l-ai putut uita.Incearca si chestia asta.
2:Iti gasesti alt iubit.Dar sa fie cineva drag, cineva la care tii si de care iti place.Sa nu iti faci iubit doar asa de ochii lumii sau de plictiseala.
3tongueur si simplu ...lasa timpul sa vindece toate ranile.Nu exista o metoda clara de a uita pe cineva.Asa este cand iubesti, poti primii totul dar poti si pierde totul.Asa e si viata pana la urma.Ideea este sa treci peste si vei trece, crede-ma.Incearca sa iti vezi de viata, sa stai cu prietenii, familia fa ceea ce iti place, fa ceea ce te face fericita.Zambeste si bucura-te de viata.Iar in timp vei trece peste, poate chiar vei gasi persoana speciala.Nu ai de unde stii? Oricum o sa fie bine.Asta iti spun sigurhappy Multa baftahappy

| ZiZan explică (pentru Psihedelic777):

Suntem in acelasi grup de prieteni confused

| Psihedelic777 a răspuns (pentru ZiZan):

Atunci e un pic mai complicat...dar ti-am zis. Timpul le v-a rezolva pe toate orice ar fi asa ca stai fara grijahappy

14 răspunsuri:
| Iulian03 a răspuns:

Du-te dracu de zdreanta ordinara, umplii comunitatea cu intrebari prostesti ai venit aici sa-ti cauti iubit? Las-o dracu de dragoste

| ZiZan explică (pentru Iulian03):

Cum ai ajuns tu la concluzia ca sunt zdreanta ordinara?thinking

| neutrino a răspuns:

Cu timpul.

| PeFuga a răspuns:

Nu ai sa treci peste decat daca iti distragi atentia si te concentrezi pe alta relatie! Ori asta, ori descopera-ti o pasiune si dedica-te ei. Fie ca e un sport, fie ca inveti sa canti la un instrument sau faci cursuri de echitatie sau dans, toate astea or sa te tina ocupata si ai sa ai mai putin timp sa te gandesti la el. Mult succes!

| Happyjump a răspuns:

Încerci sa gasesti pe altcineva, sau daca nu poti trece peste sub nicio forma va impacati

| DataSoft a răspuns:

Simplu, incerca sa iti faci altul..si asa il vei uita pe fostul.
bafta, take care

| ZiZan explică (pentru DataSoft):

Nu prea ma pot atasa de oricine thinking si nu prea pot sa fiu cu nimeni

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai poate incerci sa te atasezi. Asa a fost si exul

| alexandrafocus a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu el poate si el inca te mai iubeste, nu lasati orgoliul sa strice ce e intre voi!

| LorenaElena186 a răspuns:

Treci peste, cu masina.

| Alexandru_Zaharia_1979 a răspuns:

La fel am patit si eu cu o fata. si am petrecut mai mult timp cu prietenii dupa care am uitat-o