| Δαηιελα a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum trei saptamani cu care am fost 3 luni impreuna.Nu pot explica durerea pe care o simt, nu pot sa ma opresc din plans si nu vreau sa spun nimanui din cei pe care ii cunosc..as vrea sa ne mai dam o sansa..pt k consider k amandoi am gresit in aceasta relatiecryingVreau o vorba buna doar...

5 răspunsuri:
| szzbun a răspuns:

Draga Δaηιελa, incearca sa vorbesti cu el... sa clarifica'ti care a fost problema, si poate poate va ve'ti impaca.big grin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpo...nu trebuie niciodata sa plangi pentru un baiat sau sa-ti ceri iertare, nu merita, o sa gasesti pe altul muult mai bun el e doar o chestiune de timp, nu merita un baiat sa te umilesti pentru el, si de iubit nu poti spune ca il iubesti in timp de 3 luni o sa-ti treaca, poate la inceput o sa-ti fie mai greu dupa o sa multumesti k ai primit ceva ce meriti! :*:*:*

| Rizer a răspuns:

Primul pas spre impcare este comunicarea! Vb, dar nu tipati sau zbierati unul la altul!

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Totul va fi bine. Nu te gindi prea mult la asta. Eu am mai avut experiente de acest gen. Sfatul meu e sa gasesi o ocupatie, sau sa te apuci serios de invatatura. Cred ca cel mai bine e sa fii singura o perioada. Doar cind incepi sa te saturi de o relatie constientizezi ca vrei sa fii pur si simplu singura. Bucura-te de acest fapt. Flirteaza cu prieteni, saruta pe cine vrei, bucura-te de viata si incearca sa uiti. Nimic nu e permanent. Bucura-te de viata din plin si vei uita.Bafta:*:*

| mihaelaa18 a răspuns:

Off iti inteleg durerea si imi dau seama cat este de greu pentru tinesad. Fiecare din noi vom trece la un moment dat prin aceasta situatie.Incearca sa numai plangi.Stiu ca asa te descarci dar iti vei face si mai mult rau si nu ar avea rost.
Daca spui ca ai mai vrea sa va dati o sansa, atunci vorbeste cu el si spune-i acest lucru. Spune-i tot ceea ce simti, tot ceea ce ai pe suflet si poate o sa va impacati.
Daca se intampla ca el sa numai vrea atunci trebuie sa te resemnezi si sa mergi mai departe oricat de mult doare.Prin puterea si vointa ta cu siguranta vei reusi sa treci peste aceasta durere si sa fi mai bine.
Ai incredere in tine si totul o sa fie bine, ai sa vezihappy.
Bafta si ai grija de tinehappy