| bb_5971 a întrebat:

M-am hotarat sa ii spun unui baiat ca il placbig grin dar cum sa o fac? suntem amici foarte buni, dar nu stiu cum sa ii spun ca il plac...imi este teama pentru ca s-ar putea sa nu mai fim prieteni buni dupa ce ii spun si nici nu stiu ce sentimente are fata de mine. ce as putea face in cazul acesta?

3 răspunsuri:
| BlueEyes a răspuns:

Buna! Nu ii spune asa in fata ca il placi, incearca sa ii arati prin comportament ca iti place de el, razi la glumele lui, ajuta-l cand are nevoie, iesi mereu cu el... Daca nu stii ce gandeste el despre tine, pune si tu pe cineva de incredere sa il intrebewinking. Nu ii spune asa pur si simplu, sunt sanse sa ai o surpriza neplacuta! succes!

| deeeeeeaaa a răspuns:

Draga mea. fa`ti curaj si zii tot ce simti. daca ti`e rusine sa-i spui face to face. zii pe mess.sau printu`n sms.big grin
. si in caz contrar nu vad care ar fi problema care ar strica prietenia dintre voi. sper sa-ti raspunda si el la fel si sa fie totul bine.

te pup bafta :X

| Alina_6664 a răspuns:

Cel mai bine ar fi mai intai sa afli ce simte pentru tine. Eventual daca ii cunosti cel mai bun prieten il poti intreba poate o sa te ajute. Dupa ce afli daca si el simte acelasi lucru ca tine fa-ti curaj si spune-i. o sa mearga totul bine apoi trebui doar sa ai incredere in tine si totul o sa fie ok.