| alone a întrebat:

M-am hotarat sa incep o noua etapa in viata mea si sa renunt la toate pers c ma fac sa sufar chiar si la baiatul p care al iub... oare cum o sa reactoneze cand o sa realizeze ca ma pierdut? tine la mine dar asa in felul lui... dar nu o sa ma mai poata gasi cand o sa aiba nev d un sfat si nici cand ai va fi dor de mine

voi daca ati tine la o pers si nu ati mai putea da d ea nici cum c ati face?

Răspuns Câştigător
| rebeca a răspuns:

Nu stiu cat de mult iti doresti sa renunti la acele persoane din moment ce tu iti faci griji de reactiile lor. Ori renunti, ori nu renunti.Toata viata o sa ai parte de persoane care "o sa te faca sa suferi"...alege ce e mai bun pentru tine si gata.Gandeste-te putin doar la tine, nu iti mai face griji pentru ei daca nu merita. Iar de reactia lui in momentul in care isi da seama ca te-a pierdut pot sa-ti spun ca depinde cat de matur e...chiar daca o sa iti simta lipsa asta nu inseamna ca o sa se schimbe sau ca o sa-si deschida ochii si o sa vada ce vrei tu sa-i demonstrezi.
Gandeste-te bine...baftawinking

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aşa! Bravo copii!
Fă-l să sufere, să ajungă misogin şi apoi să-şi bată joc de măcar 2-3 după tine pentru că va avea tendinţa realistă de a crede că toate sunteţi la fel. De altfel, nu toate, dar cea mai mare parte dintre voi sunteţi aşa! Nu ştiţi să apreciaţi ce-aveţi lângă voi!
Gândeşte-te bine!
Oricum, dacă alegi să renunţi la el doar aşa... pentru că poţi, eu sincer sper să te îndrăgosteşti nebuneşte de următorul şi ăla să-şi bată joc de tine. Aşa tratament meritaţi toate astea care nu ştiţi să apreciaţi ce-aveţi lângă voi şi aveţi senzaţia că totul vi se cuvine!

| danutz_6930 a răspuns:

Ai grijaa! dintre inima si creier, inima castiga de cele mai multe ori! crezi ca daca renunti la el o sa fie totul rozz? ei bine NU, viata iti ofera si bune si rele, persoane care sa te faca sa suferi o sa se gaseasca mereu... din pacatesad!
incearca sa iei o decizie tinand cont de ambele 'parti"! dumnezeu sa v-a inteleaga, eu nu potsad!

| katala a răspuns:

Pai, il iubesti sau nu? De ce vrei sa-l faci sa sufere? Iar daca vrei sa-l pedepsesti in halul asta, ce mai conteaza pentru tine cum reactioneaza? Cred ca tu esti suparata asa "pe toata lumea" si de necazul satului tai... barbatului; mai gandeste-te! S-ar putea sa nu fie cea mai buna atitudine. Fa-ti ordine in viata, de acord, dar mai selectiv. Mult noroc!

| buzz_1876 a răspuns:

Mi se pare foarte curajos din partea ta sa incerci asemenea gest.
Dar trebuie sa ai mare grija, sa faci schimbari in viata ta poate fi foarte greu, uneori imposibil.
Trebuie sa te gandesti de 2 ori.
Te sfatuiesc sa scrii pe o foaie avantajele si dezavantajele renuntarii la persoanele care te fac sa suferi.
Nu ai vrea sa ramai singura si sa nu mai ai niciun prieten?
Evident ca nu trebuie nici sa stai si sa suferi, dar aminteste'ti ca nimeni nu este perfect, si cred ca fiecare ar merita o a doua sansa.
In legatura cu prietenul tau...credca numai tu stii daca te iubeste cu adevarat. Dar cel mai important e daca il iubesti tu cu adevarat.
Succes >big grin

| BikerU a răspuns:

Pai sa ma gandesc! 1
1. cred ca nu as mai putea trai!

2. daca durerea e PREA MARE NU POT FACE FATA
3.cred ca sa plange intruna!

Si normal ca ii va fi dor de tine! Eu zic sa nu faci asta sa renunti la el! pentru ca dupa aceea s u vei regreta! Asa ca u poti renunta la acei oameni care te enerveaza cel mai mult! plz funda