| ZupperSweet a întrebat:

M`am indragostit de cel mai bun prieten al meu... CE FAC?

Răspuns Câştigător
| Maria_3931 a răspuns:

Eu cred ca este cel mai frumos sentiment si nu este nici o problema ca te-ai indragostit de prietenul tau cel mai bun, deoarece hai sa nu o luam cu lucurile urata sa le luam pale frumoase il cunosti foarte bine el te cunoaste pe tine va intelegeti foarte bine, mai intai incearca sa vezi daca te place sau intreaba-l ''prieteneste''(ca intre prieteni)de cine ii place.si daca nu mai stii ce sa zici spune-i ''te plac''sa nu faci prostia sa-l intrebi''si tu ma placi'?'pentru ca este o mare prostie lasa-l pe el sa-ti spuna...noroc(ai nevoie) xoxo A

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi daca are si el aceleasi sentimente.preferabil la un pahar de ceva. daca nu atunci ai de ales intre o posibila relatie frumoasa sau cu "cel mai bun prieten" al tau minus. in locul tau as risca dar e treaba ta ce faci.gandeste-te bine si.succeswinking

| Denisa a răspuns:

Cum zice "tzupica" risca. Ai doua alternative: stai si suferi din dragoste pentru prietenul tau ce'l mai bun cu care probabil nu vei fi niciodata impreuna sau ii marturisesti sentimentele. In cazu in care ti le impartaseste veti fi impreuna si va fi un final fericit, iar in cazul in care nu te place vei fi in continuare amica cu el. Risca! Play the game! Nu ai nimic de pierdut:* Succes:*:*:*:*

| BuBuLyNa a răspuns:

Stai cu el daca el vrea si te iubeste si dupa aia continuati(adica sex, casatoriti, copii s. a)

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Ce a fost de spus au spus tzupica si maria...eu zic sa incerci macar stii ca ai incercat

| theodoraafi a răspuns:

Cel mai prost lucru care l-am putut face a fost sa ma indragostesc de cel mai bun prieten...
i-am marturisit si dupa 2 ani de pritenie pur si simplu nu a mai dat nici-un semn de viata...
ok inteleg ca a fost socata si ca nu avea acelasi sentiment dar putea 1. sa-mi de-a o sansa sau 2.sa ma ajute sa trec peste asta
nu mai poti face nimic... decat sa ai grija cum ii dai vestea

| Ea.e. a răspuns:

Esti fata?
daca da atunci mai bine ii marturisesti adevarul, caci sunt 50% sanse sa te placa si el daca nu are prietena.

Daca esti baiat, situatia se complica laughinglaughing

| Sadiss a răspuns:

Pai la inceput incearca sa vezi daca si el te place.
dupa aia poti avansa daca nu pierde-ti timpul cu ceva sau incearca sa te uiti dupa alti baieti care sa iti atraga atentia

| Sniper a răspuns:

Pai ce ai putea sa faci in cazul asta? ...Este asa greu de gandit, sau mai frumos este cand ti se da mura'n gura?
Spune'i sentimentele lui intr'un loc mai linistit in care sa fiti numai voi 2, si bagate cu el daca asta e ceea ce vrei.

| madalykuka a răspuns:

Ii spuiakum la bun,,, e vb despre cel mai bun prieten,,,,
nu despre colegu de scoala,, sigur no sa reactioneze uratwinking

| stweety10 a răspuns:

Fa`l sa se indragosteasca si el de tine si apoi incepeti o relatie happy