| UnBaiatAAA a întrebat:

M-am indragostit de o fata acum ceva vreme. Eu i-am spus dupa 2 sapttamani ca ma atrage ceva la ea, insa nu am vorbit prea mult despre asta. Incetul cu incetul am devenit prieteni foarte buni, iar ea s-a combinat cu unul din cei mai buni prieteni ai mei. Am suferit mult dar am tacut. Cand s-au despartit mi-am zis ca e momentul sa vorbesc si i-am mai spus o data ca o iubesc, nu ca imi place de ea. Ca ea este totul pentru mine. Si in acea seara am aflat ca s-a combinat cu un alt prieten bun de-al meu. Ideea e ca cei 2 baieti nu stiau ca eu o plac, èu am tinut chestia asta doar intre mine si ea. Si in momentul in care am aflat ca s-a combinat cu altul, adica alt prieten bun de-al meu, am intrat in depresie, Am plans intruna, nu mai mancam, nu mai aveam chef de nimic, muzica doar de suferinta ascultam, deci depresie curata. Si dupa s-a despartit si de baiatul nr 2. Am vorbit cu ea din nou si mi-a zis ca poate poate iesim, si dupa 3 zile ghiciti ce? S-a combinat cu baiatul nr 3, un baiat cu care mai jucam fotbal. Moment in care am realizat ca nu am nicio sansa si m-am gandit: de ce fetele fug de baietii care le trateaza bine si se duc dupa cei care vorbesc numai cu "proasto" etc cu ele.
Iar acum 1 luna si jumatate asa, cred ca am inceput sa simt ceva pentru o colega de clasa, ce imi recomandati sa fac? Eu m-am gandit sa nu ii spun ce simt, si sa incerc sa fiu si eu mai nesimtit asa, pentru ca eu cu orice fata vorbesc frumos, nu o jignesc ca altii, dar totusi vad ca cei care sunt mai nesimtiti castiga? Ce ziceti sa fac?

3 răspunsuri:
| ღDiissyღ a răspuns:

Fii tu insuti, si poarta'te frumos cu ea orice ar fi!

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna! Fata aia care s-a combinat cu 3 este o c..va. Nu te merita. Nu, nu te comporta asa, spune-i ce simti!

| RazvyFTW1249 a răspuns:

Spune-i drept ce simti.Nu te ascunde deoarece vei avea de suferit.Dar nici nu fi foarte emotionat in preajma ei.Norocwinking