| anonim_4396 a întrebat:

M-am îndrăgostit de o fata și ei nu prea ii pasa de mine nu i-am spus ca o plac dar cred ca și-a dat seama sunt și cam timid, da nu cred ca as avea șanse și as vrea sa o uit și ca sa o uit ar trebui sa găsesc alta dar problema ii ca tot caut și nu găsesc. Ce as putea face? [va rog sa nu dați răspunsuri stupide]

5 răspunsuri:
| Allexis a răspuns:

Sa nu mai fii timid, in primul rand. Sa te aranjezi, ingrijesti, sa te imbraci frumos, sa te comporti frumos, sa te hranesti numai cu fastfood (faci burta mare, fetelor nu le place)... si vei gasi si prietena.

| Georgiana21 a răspuns:

Pai, nu raspunsurile sunt stupide, ci intrebarea ta.
Crede-ma, ca fetele nu sunt niste obicte pe care sa le gasesti si sa ti le insusesti.
Poate aparea maine, sau peste cateva luni.
Cum ti-e destinul.

| Kalyn a răspuns:

Pai...nu cred ca scaparea ar fi prin gasirea unei alte fete tu gandeste-te la un lucru: "sunt destule fete care sunt moarte dupa tine, una in plus sau in minus nu conteaza", eu zic ca ar trebui sa deschizi ochii. o strategie ca sa scapi de timiditate ar fi pentru moment sa cobori putin standardele, incearca sa flirtezi cu fete care ti se par mai usor de abordat pentru a acumla experienta, iar in timp niciuna nu o sa mai fie un obstacolwinking

| ordk a răspuns:

Esti copil

| alexandra_3699 a răspuns:

Daniel ai incercat sa-i spui fetei ca o placi? Daca nu spune-i si daca raspunsul nu e cel potrivit incearca sa gasesti o alta fata care sa te aprecieze.Bafta!