| DanyelFSN1 a întrebat:

M-am indragostit de o fata, o fata simpla.Ne tachinam mai mereu, ma alinta etc, eu o iubesc da nu stiu daca si ia simte lafel.Cum as putea sa aflu daaca ma place, ce sa aduc in discuie. Fundabig grin

7 răspunsuri:
| LiviuAlan a răspuns:

Cel mai usor e sa o intrebi, chiar daca e al naibii de greu sa faci asta!

| DanyelFSN1 explică (pentru LiviuAlan):

Bai nene da e asa de greulaughing) ma ia cu calduri cand sunt langa ia, si ia isi pierde cateodata controlu

| Zeref a răspuns:

Oare cum ai putea sa afli? Tu oare cum crezi ca se poate, decat intreband? Nu daca te iubeste si daca ii place de tine.Restu e can-can.

| Phoenix231 a răspuns:

Intreab-o ai 50-50% chiar daca e greu dai in fata nu ai nimic de pierdutbig grin.

| xDirectioner5 a răspuns:

Asta e parerea mea : Stiu ca e foarte greu sa intrebi persoana indragita daca te place, pentru ca mereu te gandesti, daca zice nu? Vaiii, nu te mai gandii la asta! In ore daca se uita la tine pe ascuns, si cand intorci capul spre ea ea isi muta pe loc privirea inseamna ca te place. Mie mi s-a intamplat pur si simplu la o zi aniversara cand imi luase telefonul am alergat nu l-am vazut si am dat peste el, atunci mi-a zis ca ma place! happy Incearca si tu! Fi creativ, alta metoda! Fa-ti un cont al unui fost coleg, adaug-o la prieteni pe facebook si intreab-o cum mai e pe la scoala, de cine-i place... etc.

| MoarteadeCatifea a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa o inviti undeva si daca ea vine i spui niste cuvinte normale ca,, bine ne vedem acolo''si dupa cand va intalniti intreab-o ce muzica ii place, care este trupa ei preferata etc.Si dupa cand nu mai ai intrebari ii spui,, imi place de tine iti place si tie de mine?''si dupa vezi raspunsul.Un singur lucru iti trebuie sa faci asta CURAJ.Bafta happy

| Florin_Silviu_1995 a răspuns:

Urmeaza sfatul meu:Fa si tu o atmosfera mai placuta pentru ea si spune-i ce ii place adica culoarea preferata ecc... DUPACEA spune-i cat o adori cat o iubesti si ea iti va spune daca te place sau nu
winkinghappySPER SA FITI IMPREUNA